To się nazywa fanatyzm. Miał włączoną konsolę przez 20 lat, żeby nie stracić stanu gry

Jeden z japońskich graczy koniecznie chciał zachować stan gry ze SNES-a.

Początek roku przynosi nam sporo ciekawostek ze świata graczy. Nie dalej jak kilka godzin wcześniej informowaliśmy o niewidomym graczu, który przeszedł grę Zelda. Zajęło mu to pięć lat! Teraz z kolei serwis Gamespot przytacza inną niecodzienną historię. Otóż japoński fan konsoli Super Famicom (w Europie i USA znana jako SNES), miał włączony sprzęt przez ponad 20 lat. Wszystko po to, aby nie stracić zachowanego stanu gry z produkcji o nazwie Umihara Kawase (platformówka wydana w roku 1994). Gracz wspominał o tym między innymi na swoim Twitterze już we wrześniu, ale dziś postanowił wrzucić zdjęcie konsoli, która cały czas jest uruchomiona (poniżej twitt).

Gracz wyjaśnia, że konsola musi być cały czas włączona, aby stan gry się utrzymał. W przypadku wspomnianej produkcji, do zapisu wykorzystywany był tak zwany statyczny RAM zasilany baterią litowo-jonową. Tak długo jak bateria się ładuje, stan gry nie zostanie wymazany. Gracz tłumaczy, że jeśli wyjmie kartridż z grą lub wyłączy konsolę, jest spore prawdpodobieństwo, że straci cenny stan gry.


Japończyk podkreśla, że ma włączoną grę Umihara Kawase od 180 tysięcy godzin. Wyłączył sprzęt tylko raz w ramach przeprowadzki, ale twierdzi, że odłączenie od prądu trwało na tyle krótko, że stan gry z kartridża nie został zmazany.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • buuuury

    KOJIMA69 pokaz bo nie uwierze :DD haha

  • beka

    Szkoda bardzo, że nie było przerw w dostawach prądu, że nie wydarzyło się nic, że konsola nie została wyłączona. Zdjęcie włączonej konsoli to i ja mogę dodać i dopisać, że chodziła 20 lat.

  • Ja od 8 lat mam wloczone ps2 zeby nie stracic zapisu w re4 bo nie mam memorki

160 Shares
Share160
+1
Tweet