The Walking Dead – twórcy o nowym sezonie

Trzeci sezon The Walking Dead ma być satysfakcjonujący dla nowych jak i starych graczy.

Telltale Games podczas trwającej imprezy Comic-Con International zdradziło nieco nowych szczegółów odnośnie trzeciego sezonu The Walking Dead. Zanim jednak przeczytacie poniższe informacje, powinniście wiedzieć że zawierają one nieco spoilerów. Oczywiście jeśli nie graliście w poprzednie odsłony.

W trzecim sezonie The Walking Dead gracze wcielą się w Clementine, która jest teraz nastolatką. Straciła ona połowę jednego palca u lewej ręki. Co ciekawe, jest jednym z dwóch bohaterów, w których gracz wcieli się podczas poznawania opowieści. Nie chodzi tutaj jednak o to, że gracz będzie mógł przełączać się pomiędzy postaciami lub w zależności od dokonanego wyboru, zagrać inną w konkretnej scenie. Twórcy przewidzieli bowiem, że każdą z dwóch postaci zagramy w innym czasie.


Tak samo jak Clementine opiekował się Lee Everett w pierwszym sezonie gry, tak teraz Clementine będzie miała swojego podopiecznego – młodego chłopca nazwanego A.J. Gracze, którzy znają drugi sezon, zapewne skojarzą go jako syna Rebecci i Alvina lub Carvera (nie do końca wiadomo, kto jest jego ojcem). Nową postacią będzie Javier, więc będzie okazja dowiedzieć, kim on tak naprawdę jest.

Na najnowszych screenach, które prezentujemy poniżej, widać Clementine, Javiera oraz A.J. – to trzy główne postacie najnowszego sezonu. Przedstawiamy też oficjalny plakat z gry, który będzie sprzedawany w limitowanej edycji jeszcze tego lata. Natomiast sam trzeci sezon The Walking Dead będzie dostępny jesienią tego roku. Dokładnego daty premiery jeszcze nie znamy.

The Walking Dead trzeci sezon plakat
The Walking Dead trzeci sezon plakat

Nie tylko The Walking Dead

Telltale Games podało, że ich najnowszą produkcją będzie Batman The Telltale Series. Pierwszy epizod pierwszego sezonu gry będzie dostępny od 2 sierpnia na PS3, PS4, X360, XOne, PC i sprzętach mobilnych. Wcześniej zakładaliśmy, że ukaże się dopiero pod koniec przyszłego miesiąca. Jak widać, twórcy postanowili nieco przyśpieszyć prace.

To jednak nie wszystko. Od 13 września gra będzie dostępna również w wersji pudełkowej (tylko konsole poprzedniej i najnowszej generacji). Ma ona zawierać płytę z pierwszym odcinkiem pierwszego epizodu oraz przepustkę sezonową na kolejne odcinki. Tych ma być pięć, czyli tyle samo co w przypadku innych gier tego studia, które podzielone zostały na epizody.

Gry od Telltale Games na które czekamy

Telltale pracuje obecnie nie tylko nad Batmanem podzielonym na odcinki (gra nie będzie powiązana w żaden sposób z serią Batman Arkham od Warner Bros.). Twórcy przygotowują kolejne odcinki i sezony do innych gier jak chociażby trzeci sezon The Walking Dead. Jego pierwszy odcinek ma być dostępny w okolicach grudnia tego roku. Ponadto Telltale w przyszłym roku ma wydać drugi sezon Game of Thrones.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

98 Shares
Share98
+1
Tweet