Dodatek do The Sims 4 nie ukaże się w Rosji. Wszystko przez prawo antygejowskie

The Sims 4 - Ślubne historie - para kobiet całuje się
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Najnowszy dodatek do The Sims 4, My Wedding Stories (w Polsce Ślubne opowieści) zostanie wydany wszędzie na całym świecie poza Rosją. Wszystko z powodu kampanii marketingowej, która promowana jest małżeństwem dwóch cyfrowych kobiet.

Wczoraj w sieci udostępniono zwiastun wymienionego rozszerzenia. Jak widać, simki o imieniu Dominique i Camille przygotowują się do ceremonii zaślubin, a na końcu wraz w gronie kochających przyjaciół, rodziny i znajomych świętują zawarcie małżeństwa. Niestety, z powodu potocznie zwanego prawa antygejowskiego rosyjscy gracze nie otrzymają możliwości zakupu nowego dodatku do The Sims 4.

Co zatem oznacza to dla Was, naszych graczy? Konsekwentnie trzymamy się powyższych wartości, prezentując oraz promując historie takie jak ta o miłości Dom i Cam. Postanowiliśmy więc zrezygnować z wydania Ślubnych historii tam, gdzie mogłyby one podlegać zmianom w świetle obowiązującego prawa.

Oznacza to niestety, że członkowie rosyjskiej społeczności The Sims nie będą mogli kupić tego Pakietu rozgrywki. 

– czytamy na polskiej stronie The Sims

W związku z prawem uchwalonym w 2013 roku w Rosji zakazuje się materiałów, które promują „nietradycyjne relacje seksualne”. Jak widać EA oraz Maxis nie mają zamiaru zmieniać zawartości pakietu ze względu na prawo, które przeczy wartościom wyznawanymi przez wymienione firmy. I to się chwali, bo pamiętajmy, że to nie są po prostu korporacje nastawione na zarabianie pieniędzy – one są tworzone przez ludzi z własnym życiem, przemyśleniami i właśnie wartościami, które wyznają.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie