The Office w The Last of Us Part I. Genialne znalezisko fanów

The Last of Us Part I z The Office. Genialne znalezisko fanów
Newsy PC PS5

Czyżby The Last of Us Part I działo się w tym samym świecie co The Office? Hitowy serial doczekał się ciekawego upamiętnienia w grze od Naughty Dog.

Wszelkiego rodzaju easter eggi nie są dziś niczym zaskakującym. Przez lata tego typu nawiązania znacznie ewoluowały i dziś w niektórych tytułach znajdziemy subtelne skojarzenia nie tylko z innymi grami, ale z szeroko pojętą popkulturą. Naughty Dog wpadło najwyraźniej na świetny pomysł uhonorowania The Office.

Chyba każdy kojarzy serial, o którym mowa? To jeden z najważniejszych programów w historii telewizji, a także wylęgarnia popkulturowych smaczków, nawiązań i anegdot. Nie wiem czy oglądaliście ten show, ale jeżeli nie – musicie koniecznie to nadrobić. Tym bardziej docenicie ciekawe nawiązanie do The Office w The Last of Us Part I.

Nie jestem jednak w stanie jednoznacznie stwierdzić, iż jest to nowość w ostatnio wydanym remake’u. W podstawkę grałem już jakiś czas temu, ale nie kojarzę tego typu przestrzeni, którą zwiedzaliśmy w TLoU. Tak więc istnieje szansa, że słowa graczy się potwierdzą i faktycznie – jest to kolejna nowość (choć poprzednia była raczej bugiem) w nowej wersji hitu od Naughty Dog.

Jeden z graczy odnalazł w trakcie rozgrywki dziwnie znajomą przestrzeń. Mamy tu dość specyficznie ułożone biurka, charakterystyczne miejsce dla sekretarki… no tak, to przecież biuro z… Biura, de facto. Zobaczcie zresztą sami.

Ciekawe, czy pracownicy także zmienili się w żarłoczne grzyby? Najpewniej tak, choć strzelam, że Dwight przeżył i nadal uprawia buraki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie