Gwiazda The Last of Us ofiarą przemocy domowej? Były chłopak “jest niestabilny” i “może zabić”

Gwiazda The Last of Us oskarża byłego partnera o przemoc domową
Filmy i seriale Newsy Newsy PC PS3 PS4 PS5 Seriale

Ashley Johnson podłożyła głos pod postać Ellie w dwóch częściach The Last of Us. Aktorka złożyła pozew o stosowanie przemocy domowej przez jej byłego.

Serwis PCGamesN donosi o dokumentach złożonych do sądu w Los Angeles przez Ashley Johnson. Gracze z pewnością skojarzą tę gwiazdę z rolą Ellie w obydwu częściach serii The Last of Us. Wystąpiła także w serialu w roli matki dziewczyny. Nowe informacje rzucają jednak zupełnie nowe światło (a w zasadzie – cień) na jej długoletni związek z byłym partnerem, Brianem Fosterem. To także aktor, który z Johnson wystąpił m.in. w serialu Critical Role. Aktorka złożyła wniosek dotyczący przemocy domowej, w tym “wybuchów gniewu, zażywania narkotyków, gróźb i napaści na tle seksualnym”.

Gwiazda The Last of Us boi się o swoje życie

Para rozstała się w marcu, ale aktorka starała się to zrobić przez 2,5 roku. Foster miał wyłudzić od niej 150 tys. dolarów oraz znęcać się na różne sposoby. Były chłopak blokował rzekomo dostęp do internetu na wszystkich jej urządzeniach. Rodzina i przyjaciele kontaktowali się z nią “w obawie o jej życie”.

W dniu 20 kwietnia 2023 r. pokłóciliśmy się i po tej kłótni zaczął nosić przy sobie walizkę z amunicją i dużą czarną torbę. Po opuszczeniu mojego domu wieczorem 15 maja, w obecności policji, nie zabrał ze sobą walizki z amunicją i torby. Natychmiast ją otworzyłam i znalazłam garotę, która jest urządzeniem do duszenia, oraz dwa pistolety Airsoft.

– donosi redakcja PCGamesN w oparciu o dokumenty sprawy

Foster w ciągu ostatnich lat “stłukł okulary, wyłamał bramę i trzasnął drzwiami”. Aktorka mówi również, że Foster “nazwał mnie głupią, bezużyteczną pi******** dz****, j***** p****”. Johnson opisuje również incydent z jednym ze zdjęć na profilu aktora na Instagramie. Ten miał sfotografować się z “jej ukochanymi dwoma psami” w jej ogrodzie. Podpis pod zdjęciem głosił jednak: “W ogrodzie Roberta Blake’a”. Blake był amerykańskim aktorem, oskarżonym, a następnie uniewinnionym w związku z morderstwem jego żony, Bonny Lee Blake. Później Robert został uznany za winnego w pozwie cywilnym. Johnson uważa, iż jest to bezpośrednio groźba wycelowana w nią, gdyż “najlepsza przyjaciółka mojej mamy trzymała Bonny Lee Blake, gdy ta umierała, i respondent doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to odniesienie mające mnie przerazić”.

Zdaniem gwiazdy The Last of Us, jej były jest “niestabilny psychicznie, w ciągłym stanie zmiany umysłu i wydaje się mieć atrofię umysłową, zwiększoną paranoję i niezdolność do rozróżniania rzeczywistości”, a także “ma zdolność do [popełnienia – dop. red.] morderstwa i wyrządzi krzywdę nie tylko mnie, ale i im [jej rodzinie i bliskim]”. Sprawa pozostaje w toku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie