Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

1 komentarz

The Last of Us 2 zaoferuje 60 udogodnień dla osób z dysfunkcjami

Naughty Dog postanowiło zadbać, by w sequel The Last of Us mógł zagrać każdy. W grze pojawią się liczne opcje dostosowania rozgrywki dla osób z niepełnosprawnościami.

Główna projektantka produkcji Emilia Schatz wyjawiła w rozmowie z The Verge, że druga część TLoU ma zaoferować około 60 funkcji, które dostosują grę do potrzeb i możliwości graczy.

Dzięki rozwiązaniom zastosowanym przez twórców, w The Last of Us Part II będzie można chociażby powiększyć interfejs i napisy czy przełożyć tekst pisany na mowę. Co więcej, tytuł zaoferuje też pewien mod dla graczy z obniżoną ostrością wzroku, gdzie świat będzie szary, a poszczególne postacie czy przedmioty ważne dla rozgrywki zostaną podkreślone różnymi barwami. Pojawi się też możliwość włączenia dźwiękowych podpowiedzi.

Jak zaznacza przedstawicielka Naughty Dog, twórcy nie chcą nikomu ułatwiać rozgrywki, a jedynie usunąć bariery pomiędzy graczami. – Tu nie chodzi o „ogłupianie” gry czy upraszczanie czegokolwiek. Właśnie tego potrzebują gracze, by grać na równi ze wszystkimi – tłumaczy Emilia Schatz.

The Last of Us Part II zadebiutuje już 19 czerwca, trafiając wyłącznie na PS4.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się