Gracze wybrali grę roku na The Game Awards 2021. Zaskoczeni?

The Game Awards - statuetka
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Potwierdzono zwycięzcę tytułu najlepszej gry roku według graczy na The Game Awards 2021. Tym razem zwyciężyła zielona strona branży gier wideo.

I nie wygrała tu Forza Horizon 5. Najlepszą grą 2021 roku według społeczności graczy zostało… Halo Infinite. Produkcja 343 Industries zbiera bardzo pozytywne oceny od recenzentów oraz graczy i był to bardzo mocny kandydat do miana gry roku.

Dziękuję wszystkim, którzy głosowali i ogromne gratulacje dla
zespołu Halo za zdobycie nagrody Players’ Voice Award. Nagroda przyznawana w całości przez fanów za ich ulubioną grę roku 2021 to ogromny zaszczyt!

– napisał Aaron Greenberg, główny menadżer marketingu w Xbox

Halo Infinite konkurowało z  Forza Horion 5, It Takes Two, Resident Evil Village i Metroid Dread. Wybór nie był więc łatwy, ale ostatecznie zadecydowała większość. Przewaga nowego Halo nad konkurencją z drugiego miejsca podium wynosiła najpewniej kilkanaście procent.

W nocy z 9 na 10 grudnia poznamy zwycięzców pozostałych nagród The Game Awards 2021 – pełną listę nominacji znajdziecie w tym artykule. Przypominam przy okazji, że na TGA 2021 ujrzymy również zapowiedzi nowych gier oraz pokazy tych ogłoszonych już produkcji – jest więc na co czekać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie