Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

The Game Awards 2020 – starsze gry też powalczą o nagrody

Geoff Keighley ogłosił, że starsze gry też mogą wygrać The Game Awards 2020. Za przykład posłużyły takie produkcje jak Hades i Among Us.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że tegoroczne The Game Awards odbędzie się jedynie online. Okazuje się, że nie tylko to będzie różnić nową galę względem poprzednich edycji.

W wywiadzie dla Kinda Funny, Geoff Keighley potwierdził, że na gali mogą zostać nagrodzone nie tylko gry wydane w 2020 roku. Jako przykład podał Among Us i Hades, czyli świetne i szalenie popularne produkcje, które zadebiutowały jeszcze kilka lat temu.

Geoff zdradził też, że to nie on decyduje o tym, które produkcje zostaną nominowane do nagród. To dość ważne, bowiem wiele osób myślało, że mężczyzna jest członkiem komitetu TGA.

Dodatkowo powiedział, że jeśli ludzie uznają, że dana gra zasłużyła na nagrodę, choć została wydana kilka lat wstecz, to absolutnie nie ma z tym problemu.

Dalej pojawiło się dość ciekawe, ale trafne porównanie. Keighley traktuje TGA jako swoiste nagrody Emmy w branży gamingowej. Jeśli jakiś serial wygrywa dwie nagrody pod rząd w ciągu dwóch lat, to czemu nie miałoby być podobnie w przypadku gier-usług?

To dość sprawiedliwe rozwiązanie. Przypomnę, że Among Us musiało poczekać kilka lat, zanim zdobyło większą popularność. Ciężko wręczyć nagrodę świetnej grze, o której nikt wcześniej nie słyszał.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się