The Collider 2 – Polacy zapowiadają strzelaninę z pełnym wsparciem VR

Za grę odpowiada wrocławski zespół ShortBreak, czyli studio zależne Techlandu.

W tej niezwykle szybkiej i opartej na refleksie grze zręcznościowej gracz zasiada za sterami gwiezdnego myśliwca, aby walczyć o przetrwanie ludzkości. Gdy konwencjonalna walka zawodzi, gracz podejmie próbę zniszczenia obcego najeźdźcy od wewnątrz w serii niemal samobójczych misji – czytamy w komunikacie opisującym nadchodzące The Collider 2.


Tytuł otrzymał teaser (na końcu newsa), który wygląda naprawdę ciekawie, lecz co z tego wyjdzie? Za grę odpowiada studio, które dotychczas było znane z malutkich gier na komórki, więc zastanawiamy się, jak poradziło sobie z takim dużym projektem. The Collider 2 będzie kontynuacją właśnie takiej malutkiej gierki, w której małą kulką przemierzaliśmy tunel unikając różnych przeszkód.

The Collider 2 zadebiutuje na Steam już 19 kwietnia tego roku. Liczymy, że nie będziemy zawiedzeni!

Oto główne cechy gry, które wymienia deweloper:

Lot z prędkością światła – Niesamowicie szybka rozgrywka, której podstawy łatwo opanować, a która oferuje prawdziwe wyzwanie dla refleksu i szybkiego myślenia. Poczuj adrenalinę podczas szaleńczego lotu wewnątrz ogromnego statku pełnego przeszkód i instalacji obronnych. Wszystko to w najwyższej jakości grafice stworzonej przy użyciu Unreal Engine 4.

Tryb kampanii  – Pilotuj jeden z 6 wyjątkowych myśliwców gwiezdnych i sprawdź swoje umiejętności w 54 misjach. Zwiad, infiltracja, sabotaż – to Twoje narzędzia w walce na śmierć i życie z kolosalnym statkiem wroga.

Ulepszenia i poziomy  Odblokuj i ulepszaj gwiezdne myśliwce, zmieniaj ich wygląd, zbieraj power-upy i awansuj w szeregach pilotów, by osiągać jeszcze lepsze wyniki i zdobywać dodatkowe nagrody.

Tryb Clash – Osiągnij niewyobrażalną prędkość, która będzie ostatecznym wyzwaniem dla twojego refleksu i koordynacji ręka-oko. Ustanów nowy rekord, pobij wyniki znajomych i weź udział w cotygodniowych globalnych turniejach.

Rzeczywistość Wirtualna – Zagraj w The Collider 2 na hełmie rzeczywistości wirtualnej HTC Vive i Oculus Rift dzięki pełnemu wsparciu technologii VR. To łatwiejsze w obsłudze, bardziej ekscytujące i szybsze niż cokolwiek, co dotąd widziałeś.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet