Nowy survival horror przypominający Stranger Things

Studio Studio Question Games zapowiedziało naprawdę intrygujący tytuł The Blackout Club, który przywodzi na myśl świetny serial Stranger Things.

Podobnie jak we wspomnianym serialu, tak i w grze The Blackout Club poznamy historię nastolatków, którzy pewnego dnia odkrywają, że coś złego dzieje się w ich na pozór spokojnym miasteczku. Bohaterowie budzą się w różnych miejscach, często brudni, jakby łazili całą noc po jakiś podziemiach. Na dodatek, ich kolega przepada bez wieści, a dorośli, w tym policja, nie chcą dać wiary ich przypuszczeniom.

Przypuszczenia oraz śledztwo prowadzą dzieciaków do podziemnego labiryntu pod miastem, pełnego lunatykujących mieszkańców, którzy na ich nieszczęście nie zamierzają przyjmować ich w swoim świecie z otwartymi ramionami.

The Blackout Club – premiera w 2019 roku

Tak rozpoczyna się zabawa w The Blackout Club, kooperacyjnym survival horrorze dla czterech graczy. Każdy wcieli się w nastolatka i razem z przyjaciółmi postara się udowodnić dorosłym – nagrywając różne dziwne zdarzenia – swoje racje.

Gra zaoferuje nam proceduralnie generowane zadania, które będą się rozgrywały nocą. Wychodząc z domu nigdy nie będziemy pewni, jaka misja spotka nas tym razem. Questy mają dynamicznie dostosowywać się do aktualnej sytuacji, co z pewnością przełoży się na dodatkową atrakcyjność zabawy. Do dyspozycji dostaniemy duży zestaw gadżetów, lecz tylko wybrane będziemy mogli zabierać na nocny wypad. Jeśli przeżyjemy, po powrocie do bazy wymienimy punkty doświadczenia na kolejne umiejętności.

Ciekawie zapowiada się również to, że jeśli przy życiu pozostanie tylko jeden gracz, zacznie być ścigany przez niezwykle inteligentną mroczna istotę, która została przyrównana przez twórców gry do bestii z gry Obcy: Izolacja. Żeby było trudniej – kreatura (nazwana Boogeymana) będzie… niewidzialna. Zobaczymy ją tylko po zamknięciu oczu lub utracie przytomności.

Premiera The Blackout Club jest zaplanowana na 2019 rok. Tytuł zmierza na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.