„Wyjdź na dwór” – mówi redaktorka wiadomości do 13-latka, który przeszedł całego Tetrisa

Newsy PC

13-latek z USA stał się bohaterem wszystkich graczy po tym, gdy jako pierwszy w historii przeszedł Tetrisa. Wiadomości Sky News skomentowały to jednak… bardzo źle.

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o niewyobrażalnym wyczynie młodego gracza. 13-latek z Oklahomy stał się pierwszym w historii człowiekiem, który doszedł do definitywnego końca Tetrisa. Po nieco ponad pół godzinie dotarł do „kill screena”, czyli momentu, w którym gra po prostu się zawiesza i nie chce dalej działać. Jest to osiągnięcie, na które liczyło wielu graczy z całego świata. Jak do tej pory, udało się to wyłącznie sztucznej inteligencji.

Wybitne osiągnięcie to jedno, ale teksty rodem z wczesnego roku 2000 to drugie. Tak właśnie zareagowała redaktorka wiadomości Sky News, która w smutny sposób spuentowała wyjątkowe dokonanie chłopca.

Jako matka powiedziałabym po prostu, odejdź od ekranu, wyjdź na zewnątrz, zaczerpnij świeżego powietrza. Pokonanie Tetrisa nie jest celem życiowym.

– śmiała się 51-letnia prezenterka Sky News Jayne Secker na wizji (za The Gamer)

Reakcja prezenterki (lub też ludzi od prompterów, którzy zasugerowali taki tekst) odbiła się szerokim echem w sieci. Wielu graczy i cała społeczność Tetrisa oburzyła się tak tanim komentarzem, który odbiera chłopcu radość z jego osiągnięcia, zarazem minimalizując znaczenie wyczynu. Wcale się temu nie dziwię. Mamy 2024 rok, a ludzie w telewizji nadal mówią, że gracze powinni „iść się przewietrzyć”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie