Technicznie o becie Call of Duty: Black Ops III. Xbox One lepszy od PS4 pod względem…

Testy Call of Duty: Black Ops III zostały przeprowadzone na blaszakach oraz konsolach obecnej generacji. Jakie wnioski pod względem technicznym?

Mieliśmy już porównanie grafiki na podstawie screenów z bety Call of Duty: Black Ops III. Konfrontacja dotyczyła PC, PS4 oraz Xboksa One, a jej efekty możecie zobaczyć w tej galerii.


Teraz swoje trzy grosze dorzucają eksperci z Digital Foundry, którzy postanowili porównać wczesną wersję trybu sieciowego Black Ops III z konsoli Sony oraz Microsoftu. Wynik?

Na PlayStation 4 mamy natywne 1080p, podczas gdy na Xboksie One obraz jest wyświetlany w rozdzielczości 1600×900 pikseli. Pod względem wydajności, to jednak Xbox One okazuje się lepszy i jak możecie zobaczyć na poniższych filmikach od Digital Foundry, spadki fps-ów są na tym sprzęcie minimalne. Podczas gdy konsola Microsoftu trzyma niemal stałe 60 klatek na sekundę, na PS4 zdarzają się zjazdy w okolice 50 fps-ów, kiedy na ekranie za dużo się dzieje (np. efekt wybuchu granatu).

Jest jednak coś za coś. Zwiększona wydajność na XOne odbywa się kosztem ostrości obrazu, która stoi poniżej tego, co prezentuje PlayStation 4. To oczywiście również wpływa na rozgrywkę.

Pamiętajcie jednak – to dopiero beta Call of Duty: Black Ops III, więc nie można tych wniosków przenosić na ostateczną wersję gry, która pojawi się w sprzedaży na początku listopada tego roku.

Xbox One

PlayStation 4

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

16 Shares
Share16
+1
Tweet