Techland na giełdzie? Firma ma kilka pomysłów, by działać na większą skalę

Czas na dalszy rozwój…

Techland rozważa debiut na GPW i choć decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, przedstawiciele firmy spotykali się w ostatnim czasie z doradcami i domami maklerskimi – donosi Puls Biznesu.

– Obecnie myślimy częściej o giełdzie niż np. jeszcze rok temu. Faktycznie rozmawiamy z doradcami czy domami maklerskimi, ale są to wyłącznie prezentacje i hipotezy mające nas zainteresować giełdą – przyznaje na łamach dziennika Paweł Marchewka, prezes i właściciel Techlandu.

Szef firmy uważa, że moment dla producentów gier, by wejść na warszawski parkiet, jest bardzo dobry.

– Teraz widać, że faktycznie jest dobry klimat dla branży producentów gier. Wyceny są dość atrakcyjne i nie wykluczam, że niebawem zintensyfikujemy rozmowy w tym kierunku. Tym bardziej że pojawiają się u nas coraz odważniejsze pomysły inwestycyjne na bazie sukcesów naszych gier i marek, które mamy i które można jeszcze szerzej wykorzystać. Pojawiło się kilka pomysłów, żeby działać w jeszcze większej skali, i giełda może się wpisać w plan rozwoju tych przedsięwzięć – mówi właściciel Techlandu.

Kiedy możemy spodziewać się jakiś decyzji w sprawie debiutu na GPW? Według Pawła Marchewki, najwcześniej po wakacjach, we wrześniu.

Polski Techland zaskakuje. Po 3 latach ma coś dla fanów Dying Light!

Techland ogłosił właśnie, że przez najbliższe 12 miesięcy ma zamiar wydać kolejne dodatki do gry Dying Light. DLC będzie aż 10 i każdy dostępny ma być za darmo!

Premiera Dying Light miała miejsce 3 lata temu, więc tym bardziej polskiemu zespołowi należą się duże brawa, że po tym czasie nadal wspiera grę i to w taki sposób.

Na graczy czekać mają nowi przeciwnicy, nowe wydarzenia i kilka całkiem nowych tajemnic do rozwiązania. Zerknijcie na poniższą zapowiedź i dajcie znać co sądzicie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.