Tales from the Borderlands 2 zapowiedziane. Fani mają słuszny powód do obaw

Tales from the Borderlands - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Gearbox Sofware zapowiedziało, że powstaje Tales from the Borderlands 2. Fani marki wyrażają jednak pewne obawy wobec nadchodzącej kontynuacji.

Kontynuacja bardzo ciepło przyjętej gry Telltale Games ma otrzymać pełną zapowiedź latem i zadebiutuje jeszcze w tym roku. Potwierdzono też, że za produkcję nie odpowiada Telltale – nad tytułem pracują deweloperzy z Gearbox i 2K.

W sieci udostępniono pierwszą grafikę promującą TftB2. Bardzo możliwe, że zwiastun ujrzymy na jednym z nadchodzących pokazów gier, na przykład na Summer Game Fest.

Fani pierwszego TftB wyrażają niepokój związany z historią Tales from the Borderlands 2. Niektórzy gracze zwracają uwagę, że Gearbox średnio radzi sobie z fabułami w grach wideo, a koszmarne dialogi z Borderlands 3 śnią się wielu osobom po nocach. Tales from the Borderlands stało intrygującą opowieścią i świetnie nakreślonymi relacjami między postaciami, więc nic dziwnego, że niektórzy gracze podchodzą sceptycznie do zmiany studia rozwijającego markę.

Trudno się jednak dziwić, że Telltale Games nie pracuje nad nową odsłoną Tales from the Borderlands. Studio rozwija obecnie The Wolf Among Us 2 oraz gradaptację The Expanse i prawdopodobnie przez dłuższy czas nie miałoby czasu na powrót do świata Borderlands. Wielka szkoda, ale być może kontynuacja od Gearbox również sprosta oczekiwaniom fanów.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie