Uwielbiana w PS Plus, z głosem Wiedźmina. Zapowiedziano drugą część średniowiecznej jatki

Tails of Iron to jedna z najpopularniejszych gier w PS Plus z 2023 roku.
Newsy PC PlayStation Plus PS4 PS5 Xbox Series XOne

Jedna z najbardziej docenionych gier rozdanych w PS Plus, czyli Tails of Iron, doczeka się drugiej części. Będzie mroczniej, brutalniej i nadal z udziałem aktora głosowego Douga Cockle’a. Słyszymy go w serii Wiedźmin czy głośnych produkcjach Baldur’s Gate 3 i Alan Wake 2.

Pamiętacie jeszcze podsumowanie wszystkich gier, które Sony rozdało w PS Plus Essential w 2023 roku? Gracze z forum Reddit wybierali najpopularniejsze tytuły, a ostateczny ranking przedstawialiśmy w tej wiadomości. Bardzo wysoko, na szóstej pozycji, znalazło się Tails of Iron od studia Odd Bug. To przygodowa gra akcji z elementami RPG i rozwiązaniami charakterystycznymi dla soulslike’ów, która w PS Store może poszczycić się średnią ocen na poziomie 4.47/5. Jeśli jesteście fanami tego tytułu, to szykujcie się na drugą część, która została już zapowiedziana i otrzymała pierwszy trailer.

Premiera Tails of Iron 2: Whiskers of Winter jeszcze w tym roku. Jedynkę odbieraliśmy w PS Plus

Pierwsza część Tails of Irons była rozdawana w zeszłorocznej ofercie PS Plus na kwiecień. Mogliśmy ją przypisywać do swoich kont wraz z Meet Your Maker oraz Sackboy: A Big Adventure. Ciekawe, czy przedstawiona właśnie druga odsłona trafi kiedyś do usługi. Póki co, nic o tym nie wiadomo, więc skupmy się na samej zapowiedzi.

W Whiskers of Winter gracze wcielają się w syna Strażnika Północy – Arlo. Zmierzy się on z nowym zagrożeniem, jakim są ataki Mrocznych Skrzydeł ze skutych lodem pustkowi. Deweloper zapowiada rozbudowaną i głęboką kampanię fabularną, która przeniesie nas do Ratdom, czyli północnych krainach szczurzego królestwa. Twórcy obiecują również udoskonalony system walki z pierwszej części. Nasz mały bohater będzie mógł korzystać z mocy czterech żywiołów (ogień, lód, elektryczność i trucizna), by nasycić swój oręż unikatowymi zdolnościami.

Świat gry będzie półotwarty i złoży się na niego sześć różnorodnych biomów z innymi potworami i zadaniami. Oprócz misji głównej, deweloper obiecuje zadania poboczne i walkę z gigantycznymi bestiami. Tych będzie w grze dokładnie 15 i jeśli je wyśledzimy i zabijemy, otrzymamy rzadkie materiały, które posłużą do stworzenia potężnych ulepszeń.

Ponadto twórcy potwierdzili system dnia i nocy wpływający na zachowanie przeciwników oraz obecność gwiazdy w świecie aktorów głosowych:

Doug Cockle (seria Wiedźmin, Baldur’s Gate 3, Alan Wake 2), znów zawita do świata Tails of Iron, by swoim charyzmatycznym głosem przybliżyć graczom opowieść o krwawej krucjacie Arlo.

Kiedy premiera i na jakich platformach zagramy?

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale wiadomo już, że druga część Tails of Iron pojawi się jeszcze w 2024 roku. Gra powstaje z myślą o komputerach PC oraz konsolach takich jak: PlayStation 5, PS4, Xbox (nie sprecyzowano generacji) oraz Nintendo Switch.

Źródło: bettergamingagency.prowly.com

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie