System Shock Remake „dramatycznie ewoluowało”. Znamy miesiąc wydania gry

System Shock Remake
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

System Shock Remake (ponownie) dostało orientacyjne oczko wydania gry. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że tytuł znacznie się rozwinął.

Remake kultowego System Shock’a może okazać się czarnym koniem 2023 roku… o ile w ogóle gra się w nim ukaże. Projekt wielokrotnie przesuwano, ale jestem dobrej myśli.

System Shock Remake z ponowną datą

Remake uważanego dziś za legendę immersive sima powstaje od dawna, ale jakoś powstać nie może. Doczekaliśmy się paru wersji demo, deweloperzy zdobyli wydawcę, a my raz na jakiś możemy cieszyć się nowymi zwiastunami. Problem w tym, że o premierze do tej pory ani widu, ani słychu.

Istnieje spora szansa, że właśnie się to zmieniło i po paru przesunięciach, poznaliśmy docelowy miesiąc debiutu – marzec 2023. W jakim stopniu to prawda? Mam nadzieję, że twórcy podali realistyczny termin, choć sami rozumieją, że do tej pory mogli nieco namieszać graczom.

Jak już niektórzy z Was zauważyli, nie jest to nasz pierwszy raz, kiedy ogłaszamy wstępne okno startowe, ale przez ostatnie kilka lat wiele się zmieniło – zakres i skala projektu ewoluowały dramatycznie, a wraz z dołączeniem Prime Matter do projektu, pozwoliło nam to skupić się na poprawie jakości, usuwaniu błędów i wsparciu lokalizacyjnym – ostatnich ważnych krokach w kierunku wydania gry, z której wszyscy jesteśmy niesamowicie dumni. Dało nam to również czas, aby powrócić i dopracować różne aspekty gry, które wymagały dodatkowego blasku.

– czytamy w poście na Kickstarterze

We wspomnianym poście załączono również bardzo ciekawy filmik. Twórcy chwalą się w nim nowym systemem rozczłonkowania wrogów. Może nie jest to jakaś wielka rewolucja (nie na miarę Dead Space), ale wygląda to świetnie. Oby tylko reszta produkcji reprezentowała podobny poziom.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie