Świat Xenoblade Chronicles X ma 400 km2! Zobaczcie też, co kupimy w ramach DLC

Nawet bez dodatków gra zaoferuje pięć razy więcej rozgrywki od poprzednika z Wii. Dzisiaj wielka premiera w Japonii.

Wczoraj pisaliśmy o ogromnej mapie Wiedźmina 3, która na pewno będzie większa niż 136 km2. Czy dorówna jednak terenowi, który przyjdzie nam przemierzać w Xenoblade Chronicles X?


Studio Monolith Soft zdradziło, że dostaniemy naprawdę potężne lokacje. To pięć kontynentów, zajmujących łącznie około 400 km2! Twórcy podkreślają, że każde miejsce, które zobaczymy w świecie gry, będziemy mogli odwiedzić. Dotrzemy zatem dosłownie wszędzie. W najtrudniej dostępnych lokacjach czeka na nas sporo ukrytej zawartości, więc warto będzie pokombinować.

Ciekawe jest to, że główny wątek nowej gry będzie krótszy od tego, który mieliśmy w Xenoblade Chronicles na Wii. Jednak zadania poboczne – w porównaniu do poprzednika – będą o 30 razy dłuższe. Według dewelopera przejście Xenoblade Chronicles X powinno nam zająć pięć razy więcej czasu niż ukończenie poprzedniej części z Wii.

Do tego dojdzie dodatkowa zawartość (płatna), jeszcze bardziej urozmaicająca zabawę. Pakiet DLC ma kosztować około 65 złotych. Znajdziemy w nim cztery oddzielne paczki z nowymi bohaterami, trzy zawierające dodatkowe mechy i bronie oraz trzy z nowymi misjami (łącznie 18 nowych zadań).

Teraz pozostaje nam czekać, kiedy tytuł wyląduje w Europie. Nastąpi to jeszcze w tym roku, lecz data premiery nie została dotychczas ujawniona. Dla przypomnienia – Xenoblade Chronicles X jest ekskluzywnym tytułem dla Nintendo Wii U.

Xenoblade Chronicles X w akcji

 

 

Tak stworzysz własną postać

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

8 Shares
Share8
+1
Tweet