Sundered – ręcznie rysowany action-horror zapowiedziany. Coś dla fanów metroidvanii

Sundered – ręcznie rysowany action-horror zapowiedziany. Coś dla fanów metroidvanii
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4

Kolejna gra od twórców świetnego Jotun.

Studio Thunder Lotus Games, odpowiedzialne za sfinansowany na Kickstarterze tytuł Jotun, zapowiada swój kolejny projekt – Sundered. Nowa gra, podobnie jak poprzednik, ma zachwycić gracza ręcznie rysowanymi tłami/postaciami oraz epickimi walkami z wielkimi bossami. W odróżnieniu od poprzednika, nie będzie jednak przedstawiać akcji z perspektywy izometrycznej. W Sundered wszystko zobaczymy jak w klasycznych platformówkach 2D a sama gra zaliczy się do gatunku metroidvanii.

Odpalając Sundered wcielimy się w bohatera imieniem Eshe, wędrowca przemierzającego zrujnowany świat, który musi walczyć nie tylko o przetrwanie, lecz również o własne człowieczeństwo. Pokonując ogromnych bossów i wykorzystując moc odnalezionych relikwii, nasza postać zyska dodatkowe zdolności, lecz zacznie tracić ludzką naturę. Podczas rozgrywki staniemy przed wieloma wyborami a ścieżki, którymi podążymy, zaważą na jednym z wielu możliwych zakończeń gry.

Co ciekawe, jaskinie i podziemia, w które się zapuścimy, będą generowane proceduralnie, zatem za każdym razem trafimy do całkowicie nowego labiryntu, co oczywiście podnosi atrakcyjność i żywotność samej gry.

Twórcy Sundered określają swoje nowe dzieło jako mroczną przygodę action-horror z ciekawą fabułą (szczegółów jeszcze nie poznaliśmy) oraz licznymi pojedynkami. Gra zostanie pokazana w wersji grywalnej podczas TwitchCon 2016 w San Diego, imprezy odbywającej się w dniach od 30 września do 2 października. Możliwe, że poznamy wówczas więcej konkretów na temat produkcji i na pewno zobaczymy dłuższy gameplay. Tymczasem zapraszamy na screeny oraz zwiastun Sundered.

Gra zostanie wydana w 2017 roku na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 4.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie