Studio, które stworzyło DriveClub, zostanie zamknięte?

Nieudany debiut DriveClub może doprowadzić do najgorszego.

Jak donosi serwis Eurogamer, Sony przymierza się do zamknięcia Evolution Studios (twórcy DriveClub, a także serii znakomitych wyścigów MotorStorm oraz WRC). Już wcześniej dochodziły do nas informacje, że w studiu planowane są zwolnienia. Teraz dowiadujemy się, że mowa o ponad 50 osobach, co stanowi połowę firmy. Nie wiadomo, czy dostaną oni zatrudnienie w innych spółkach przyległych do Sony.

Japoński koncern podał kilka tygodni temu, że planuje restrukturyzację w Evolution Studios. Przede wszystkim było to związane z faktem, że do obecnych prac nad DriveClub, nie jest potrzebna tak duża liczba osób. Evolution Studios ma się bowiem skupić na zmianie wspomnianej gry na usługę oraz dostarczeniu obiecanej darmowej wersji dla posiadaczów abonamentu PlayStation Plus.


Oczywiście nie jest też wykluczone, czy wspomniane przez Eurogamer zwolnienia, nie dotyczą po prostu kończących się kontraktów, które firma podpisuje z pracownika zwykle na konkretne projekty. Z drugiej strony, może to być efekt przesunięcia się premiery oraz kiepskiego debiutu gry. Otóż projekt stworzenia DriveClub trwał dłużej aż o rok, co znacznie przyczyniło się do wzrostu kosztów produkcji gry. Ponadto zaraz po premierze, twórcy borykali się z problemami z serwerami, które zostały rozwiązane dopiero w kilka tygodni po awariach.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

8 Shares
Share8
+1
Tweet