Sterowniki AMD Radeon 16.8.2 specjalnie dla No Man’s Sky

Warto pobrać, jeśli chcecie wycisnąć więcej z kosmicznego symulatora od Hello Games.

Pecetowa wersja No Man’s Sky jest z nami od kilku dni, deweloperzy przygotowują kolejnego patcha (szczegóły poniżej), lecz jak to z blaszakami bywa – równie ważne są sterowniki do karty graficznej.

Dlatego jeśli gracie w No Man’s Sky na kartach AMD, warto sięgnąć po najnowsze driver’y Radeon Software Crimson Edition 16.8.2. Zapewniają one wsparcie dla omawianego symulatora oraz bety Paragon. Oprócz tego sterowniki przydadzą się osobom grającym w Overwatch, ponieważ likwidują błąd z możliwym zawieszeniem gry podczas przeglądania galerii bohatera.

Chętni na pobranie najnowszych driver’ów znajdą je tradycyjnie na stronie producenta.

Eksperymentalny patch do No Man’s Sky ląduje na PC

Zespół Hello Games wydaje nowy patch dopecetowej edycji No Man’s Sky. Póki co jest on dostępny w wersji – jak to określają deweloperzy – eksperymentalnej, którą można pobrać ze Steam. To propozycja dla osób chcących już teraz sprawdzić nadchodzące zmiany, które zostaną udostępnione wszystkim graczom na początku tego tygodnia. Bardzo możliwe, że gotowa i ostateczna wersja patcha pojawi się w ciągu kilkunastu godzin.

Deweloperzy zaznaczają, że nowa aktualizacja rozprawia się z krytycznymi błędami w No Man’s Sky na PC. Wymieniono choćby likwidację problemu z grą podczas korzystania z kombinacji klawiszy Alt+Tab czy eliminację zacinania animacji. W menu gry pojawia się też opcja Mouse Smoothing, która pozwoli wyregulować płynność ruchu kursora (obecnie wielu graczy zgłasza stuttering myszki).

Deweloperzy obiecują też, że patch pozwoli w końcu zagrać w pełnych 30 lub 60 fps-ach. Dotychczas wybierając blokadę płynności na jednym z wymienionych poziomów i tak dochodziło do przypadków, że nie były one osiągane. Wszystko przez wspomniane zacinanie animacji, które aktualizacja likwiduje.

Mamy też poprawę wydajności na niektórych procesorach, nowy komunikat jeśli będziemy chcieli uruchomić tytuł na nieobsługiwanym GPU oraz domyślnie wyłączona opcję Gsync.

Jeśli nie chcecie czekać na ostateczną wersję patcha do No Man’s Sky i dobrać się do wersji eksperymentalnejjuż teraz, należy zacząć od kliknięcia prawym przyciskiem myszy na tytule gry w bibliotece Steam, następnie wybrać Właściwości i znaleźć wśród dostępnych zakładek tę z nazwą beta. Całą procedurę zassania łatki oraz szczegóły aktualizacji znajdziecie w tym miejscu.

No Man’s Sky, co można zmienić w ustawieniach graficznych na PC?

W sieci można znaleźć kilka screenów, które prezentują szczegóły graficzne zmieniające niektóre z opcji w No Man’s Sky. Jedną z ciekawszych jest możliwości wyłączenia niektórych elementów interfejsu, czy wprowadzenie własnego kąta pola widzenia FOV (czego niestety nie ma w wersji na konsolach).

Tradycyjnie jak to na wersję gry PC przystało, będzie można zmienić filtrowanie anizotropowe, jakość tekstur, cieni czy też rozdzielczość. W przypadku tej ostatniej opcji, dostępna będzie również 4K, czyli coś dla posiadaczy najmocniejszych kart graficznych.

Poniżej przedstawiamy screen, który prezentuje wybrane opcje graficzne, które można zmienić w grze No Man’s Sky.

No Man’s Sky
No Man’s Sky

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: