Steam zmienia regulamin. Jeszcze łatwiej można zwracać pełne gry lub DLC

Steam wprowadza zmiany w regulaminie dotyczące zwrotów. Aby oddać grę do cyfrowego sklepu, wystarczy podać powód. Nawet ten najgłupszy.

Zmiana regulaminu na Steam to zdecydowanie ukłon w stronę graczy. Od teraz można zwracać zakupioną grę w pełnej wersji, a nawet dowolne DLC. Jest jednak kilka warunków. Grę musimy mieć na koncie nie dłużej niż 14 dni. Ponadto może być ona uruchomiona na koncie maksymalnie przez dwie godziny. W ramach formalności, aby zwrot został przyjęty, trzeba jeszcze podać konkretny powód. Może być on nawet najbardziej absurdalny.

Steam zaznacza, że jako powód można podać nawet to, że gra po godzinie grania po prostu nam się nie podoba. Podstawą do zwrotu może być również to, że słabo chodzi na naszym komputerze, a nawet fakt, że kupiliśmy ją przez przypadek.


To ciekawe podejście Steama, teraz zapewne będzie mnóstwo graczy, którzy zakupią grę w pełnej wersji, przetestują przez niecałe dwie godziny i zwrócą jeśli nie spełni ich oczekiwań. Steam zaznacza, że jednak w sporadycznych przypadkach może zamiast zwrotu pieniędzy, zaoferować zasilenie portfela na Steam o równowartości zakupionego towaru.

Przy okazji nowego regulaminu, twórcy gier indie mogą poczuć się zagrożeni. Jest bowiem wiele produkcji, które można ukończyć w mniej niż dwie godziny. Nie mówiąc już o niektórych dodatkach.

Co sądzicie o nowym regulaminie na Steam?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

10 Shares
Share10
+1
Tweet