Steam zmienia politykę promocji na gry. Nie będzie wielkich polowań!

Przynajmniej podczas jesiennej i zimowej wyprzedaży, których daty już poznaliśmy.

Lubicie czaić się na mega rabaty na platformie Valve? Podczas trwania wyprzedaży pojawiały się tam dzienne promocje, które jeszcze bardziej obniżały ceny niektórych tytułów na krótki okres czasu.

Najbliższa jesienna wyprzedaż na Steam zostanie zorganizowana w dniach 25 listopada – 1 grudnia, natomiast zimowa potrwa od 22 grudnia do 4 stycznia. Podczas ich trwania nie uświadczymy jednak dziennych i błyskawicznych promocji.

Jak potwierdził Steam w komunikacie dla brytyjskiego Eurogamera, takie mega rabaty znikają na czas tych wyprzedaży (nie wiadomo, czy później powrócą). Zamiast tego ceny gier mają być niższe w całym okresie danej akcji. Nadal na stronę główną platformy wyciągane będą niektóre tytuły z informacją o rabacie, lecz nawet jeśli zostaną zastąpione przez inne, mają kosztować tyle samo.

Słowem – jedna cena przez całą wyprzedaż. Nie będziemy zatem musieli codziennie zaglądać na Steam by zerknąć, czy akurat teraz coś ciekawego nie pojawiło się w jeszcze bardziej okazyjnej cenie. Z jednej strony fajnie, z drugiej strony jest dreszczyk w takich polowaniach na promocje.

Co sądzicie o takich zmianach?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 (KOMENTARZ) w “Steam zmienia politykę promocji na gry. Nie będzie wielkich polowań!

  • 24 listopada 2015 at 14:31
    Permalink

    Czas przenieść się na GOG

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: