Steam – zimowa wyprzedaż z datą startu. Szykujcie portfele!

Promocji nigdy za wiele.

Dosłownie dwa dni temu na Steam zakończyła się jesienna wyprzedaż, a przed nami kolejne szaleństwo zakupów. Jak donoszą liczne źródła na forum NeoGAF, co niezależnie potwierdziła brytyjska redakcja Eurogamera, zimowa czy też świąteczna wyprzedaż wystartuje na Steam w dniu 22 grudnia i potrwa do 2 stycznia 2017 roku.

Czego się spodziewać? Steam zrezygnował jakiś czas temu z dziennych ofert, zatem nie będziemy musieli wchodzić co rusz na serwis i polować na najlepsze okazje. W ofercie znajdzie się zapewne setki tysięcy przecenionych gier, zatem wato rozbić świnkę skarbonkę i przeliczyć wszystkie drobniaki.

Zeszłoroczna zimowa wyprzedaż na Steam cieszyła się sporą popularnością. W sumie sprzedano wówcazas ponad 46 milionów gier, co wygenerowało dla firmy aż 270 milionów dolarów przychodu! Nie da się ukryć, że liczby te robią wrażenie. Takie dane wyciekły w styczniu tego roku przypadkowo poprzez prywatną grupę Steamworks, która dedykowana jest producentom gier. Ponadto zostały one uzupełnione o wyliczenia strony Steam Spy – szacującej wyniki sklepu.

Z raportu dla producentów wynika też, że największe przychody ostatniej zimowej wyprzedaży na Steam przyniosły kolejno: Fallout 4, GTA V oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon. Bardziej szczegółową listę znajdziecie poniżej. Ciekawe, kto w tym roku będzie na szczycie…

Steam
Steam

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 (KOMENTARZE) “Steam – zimowa wyprzedaż z datą startu. Szykujcie portfele!

 • 2 grudnia 2016 at 19:59
  Permalink

  pół miliona sprzedanych CS:GO i 50% to cheaterzy grających na tych kontach za grosze……

  Reply
 • 1 grudnia 2016 at 15:33
  Permalink

  Ja nie wiem kto to pisał ale nie największym zainteresowanie tylko gry, które wygenerowały największy przychód są w tej kolejności.
  największym zainteresowanie cieszyły się CS:GO Rocket League i GTA V jeśli chodzi o kolejność 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: