Steam miesza z wyprzedażami. Zamiast Lunar New Year Sale będzie inne wydarzenie

Jesienna Wyprzedaż Steam 2022 ruszyła. Głosowanie na gry roku
Newsy PC

Steam porzuca Lunar New Year Sale. Zamiast tego platforma zadecydowała, że warto celebrować wiosnę jako pełnoprawną porę roku. W końcu zasłużyła ona na własną wyprzedaż!

Valve do tej pory raczej nie zaskakiwało nas z wyprzedażami. Jeśli chodzi o główne i duże wydarzenia, co roku były te same. Niemal każda pora roku miała własną wielką wyprzedaż gier, a pomiędzy dostawaliśmy inne okolicznościowe eventy. Tyle że teraz trochę namieszano, bo z katalogu promocji wypada Lunar New Year Sale z okazji Chińskiego Nowego Roku. Spokojnie jednak, bo zamiast tego dostaniemy coś o wiele lepszego.

Patrząc na duże promocje – można się zdziwić. W końcu własne wydarzenia miało lato, jesień (wraz z czarnym piątkiem) oraz zima. Gdzie tu… wiosna? Ktoś w Valve najwyraźniej musiał zapomnieć, że to także pora roku jak każda inna i zasługuje na takie docenienie. Oczywiście, odbywały się mniejsze i większe eventy, ale żaden z nich nie celebrował wiosny bezpośrednio. Nawet w tym roku nie dostaliśmy praktycznie nic większego przez dość długi czas.

Teraz się to zmienia, bo Steam zapowiedział, że wiosna dołącza do panteonu pór roku oficjalnie za sprawą nowej, wiosennej wyprzedaży gier. Pierwsza edycja odbyć się ma już w 2023 roku, między 16 a 23 marca.

Dodanie wiosennej wyprzedaży było popularną prośbą naszej społeczności deweloperów i wydawców. Pozwoli nam to stworzyć więcej miejsca pomiędzy naszymi czterema głównymi sezonowymi wyprzedażami i zapewni deweloperom więcej możliwości w ciągu roku, aby rozszerzyć i zrealizować swój kalendarz zniżek.

– wyjaśnia Valve (za PC Gamer)

Ma to sens i fakt nowego „głównego” wydarzenia bardzo cieszy. Czemu jednak zrezygnowano z wyprzedaży z okazji Chińskiego Nowego Roku? Otóż… była ona trochę od czapy. Steam nie ukrywa, że zazwyczaj odbywała się niecały miesiąc po wielkim evencie zimowym, więc ani gracze, ani deweloperzy nie mieli za bardzo apetytu na niższe ceny.

Oto zbliżające się główne wyprzedaże na Steam w 2022 i na początku 2023 roku:

  • Jesienna wyprzedaż: 22 – 29 listopada
  • Wyprzedaż zimowa: 22 grudnia – 5 stycznia
  • Wyprzedaż wiosenna: 16 – 23 marca
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie