Gra znajdująca się od 16 lat w fazie alfy może w końcu ukazać się na Steam

Steam - najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy jest stareńka
Newsy PC

Nowe poszlaki wskazują na premierę bardzo długo powstającej gry na Steam. Dwarf Fortress, bo o niej mowa, może ukazać się na platformie w 2023 roku.

W 2002 roku, czyli w zasadzie równo 20 lat temu, zaczęły się prace nad Dwarf Fortress. Tytuł zadebiutował w swojej pierwszej wersji w 2006 roku, więc deweloperzy faktycznie spędzili nad nim sporo. Wiadomo też było, że prace będą trwać, no bo to dopiero alfa. I ta alfa istnieje po dziś dzień. Oczywiście tytuł znacznie się rozwinął, ale wciąż nie wiemy, kiedy może ukazać się choćby beta.

Tytuł od dawna ma trafić na Steam, ale… jak na razie nic o tym nie wiadomo. Twórcy dumnie głoszą, iż “czas jest kwestią subiektywną” i karta na platformie wisi, ale nic ponadto. Nowe dane pozyskane ze SteamDB wskazują, że wielki dzień może finalnie nadejść. Dwarf Fortress miałoby ponoć wyjść na Steam już 19 stycznia 2023 roku.

DF to gra-ewenement. Tytuł jest dziś w pełni grywalny i nawet ciężko mówić o kaleczących rozgrywkę bugach. Twórcy wciąż jednak zarzekają się, że to alfa, a gra ma rozwinąć się w przyszłości jeszcze bardziej. To o tyle zaskakujące, że jest to obecnie jedna z najtrudniejszych pozycji na rynku. Przypomina to trochę kategorię “hard to learn, even harder to master”, a zasady rządzące światem i rozgrywką można byłoby zapisać w opasłych tomiszczach.

Pod kątem rozgrywki mamy w zasadzie połączenie strategii z roguelike. Określana mianem “najgłębszego symulatora na świecie” produkcja zabiera nas do świata, w którym musimy budować i zarządzać fortecą krasnoludów. Możemy też wcielić się w samotnego bohatera i udać się na przygodę. Obecnie tytuł dostępny jest za darmo, ale na jego oficjalnej stronie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie