Steam wbił nóż w plecy deweloperom z Ukrainy

Logo Steam na tle flagi Ukrainy
PC

Ukraińskie studio Sowoke Entertainment Bureau zasłynęło z wydanego na Steam horroru No one lives under the lighthouse i obecnie rozwija eksploracyjne Hollowsk 1999 3D. Pracę deweloperów przerwała jednak inwazja Rosji.

Za oknami członków zespołu Sowoke Entertainment Bureau spadają bomby, a każde wsparcie jest na wagę złota. Co robi w tym czasie Valve? Informuje deweloperów, że ci, podobnie jak koledzy po fachu z Rosji i Białorusi, na razie nie otrzymają pieniędzy za swoje gry.

Właśnie dostałem maila od Steam informującego, że nie dostanę następnej wypłaty, ponieważ „z powodu obecnej SYTUACJI nie są w stanie wysłać płatności bankowych do Rosji, Białorusi I UKRAINY”.
Nieoczekiwany cios w plecy.

– czytamy na Twitterze Sowoke Entertainment Bureau

Dlaczego deweloperzy z Ukrainy nie dostają wypłat mimo tego, że ukraińskie banki nie zostały zablokowane? Tego nie wiemy. Valve na ten moment nie skomentowało sprawy.

O podobnych problemach donoszą jednak inni deweloperzy.

Valve całkowicie zaprzestało wysyłania płatności dla deweloperów i wydawców z Rosji, Białorusi… i Ukrainy. Nie wpływa to na mnie osobiście (ponieważ nie jestem „właścicielem” żadnego płatnego tytułu).

– informuje YellowAfterLife na Twitterze

Dość niezrozumiałe jest jednak to, że Valve (na ten moment) nie proponuje deweloperom żadnego rozwiązania zastępczego. Co prawda nie mamy pewności, że problem ten dotyczy wszystkich twórców gier mieszkających w Ukrainie, Rosji i Białorusi, ale wątpię, aby wymienieni wyżej deweloperzy byli jednymi takimi przypadkami. Miejmy nadzieję, że Valve szybko zajmie się problemem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie