Nowy rekord Steam. Platforma cieszy się coraz większą popularnością

Steam z kolejnym gigantycznym rekordem. Tak dobrze jeszcze nie było
Newsy PC

Steam osiągnął nowy rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników. W ostatnim czasie takie rekordy padają jeden za drugim, więc Valve ma się z czego cieszyć.

Platforma Steam nadal dominuje w kategorii cyfrowej dystrybucji na PC. Jest wiele mu podobnych, którzy chcą mu zagrozić, lecz nawet wielkie rozdawnictwo Epic Games niewiele tu daje. Platforma Valve nie oferuje co prawda tak częstych darmowych prezentów, ale i tak cieszy się niesłabnącą popularnością. Nie dość, że nie słabnie, to jeszcze jest coraz większa, a tak dobrze, jak teraz, nie było jeszcze nigdy wcześniej.

SteamDB na Twitterze informuje o kolejnym rekordzie w jednoczesnej liczbie zalogowanych użytkowników. Nie chodzi tu więc o łączną liczbę graczy w grze, a po prostu tych, którzy byli zalogowani na platformie. Wedle danych ze SteamDB, 7 stycznia 2024 roku jednocześnie aktywnych było 33,675,229, czyli grubo ponad 33 miliony graczy!

Jednocześnie świadczy to o coraz większej popularności PC jako platformy do gier. Poprzedni taki rekord był mniejszy o jakieś 80 tysięcy użytkowników, więc różnica jest naprawdę spora. Nie ma się co dziwić – Steam Deck jest bardzo rozchwytywany, a Valve regularnie oferuje graczom nowe promocje i aktywności. Co ciekawe, w 2023 roku padł inny ciekawy rekord, dotyczący liczby wydanych na platformie gier wideo. Brawo!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie