Steam – zobacz nowy wygląd strony. Duże zmiany już 17 września

Steam otrzyma odświeżona szatę graficzna oraz nowe funkcje. Co konkretnie ulegnie zmianie? Zerknijcie na fotki.

17 września na Steam odbędzie się kolejna wizerunkowa rewolucja. Od tego dnia wszyscy użytkownicy platformy będą mogli sprawdzać nowy wygląd i funkcje. Będą one dostępne w ramach otwartej bety, zatem kto chce pozostać przy starym layoucie, może jeszcze spać spokojnie. Dopiero po testach, nowości obejmą każdego z nas.

Na oficjalnym blogu Steam przedstawiono dokładnie, co ma się zmienić. Oto szczegóły.

Steam – nowy wygląd, nowe funkcje

Valve zmienia całkowicie główną stronę biblioteki Steam. Dzięki temu mamy otrzymać szybki dostęp do aktualizacji gier, niedawno uruchamianych gier, aktywności znajomych i naszych kolekcji.

Nowa biblioteka ma nam ułatwić nie tylko uzyskanie informacji o aktualizacjach do gier, ale (dzięki nowej funkcji wydarzeń) również o tym, co aktualizacja zawiera i dlaczego powinniście uruchomić tę grę i w nią zagrać.

Ułatwiamy również sprawdzanie tego, co robili wasi znajomi i w które gry obecnie grają. Na stronie głównej biblioteki dowiecie się, w co niedawno grali wasi znajomi, a na waszej liście gier ujrzycie, w co grają w tej chwili – tłumaczy Valve.

Ponadto z nowym Steam’em mamy nie ominąć żadnego ważnego wydarzenia, które dzieje się w posiadanych przez nas grach. Valve zaznacza przy tym, że nie zostaniemy przy tym zbombardowani powiadomieniami.

Wielu graczy ucieszy również możliwość grupowania gier na osobnych półkach w bibliotece Steam, za pomocą mechanizmu chwyć i upuść. Będą również nowe opcje sortowania biblioteki, np. kluczem mogą być tutaj nieodpalone jeszcze indyki czy tytuły, w które pogramy na padzie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: