Platforma Steam może zyskać kolejnego, ważnego konkurenta

Steam - logo
PC

Wiele wskazuje na to, że wkrótce zadebiutuje kolejny konkurent Steam. Valve może stanąć w szranki z inną, gigantyczną korporacją.

Mowa o Amazonie, który niedawno coraz śmielej porusza się po branży gier wideo. Sukces New World z pewnością doda mu pewności siebie, a firma ma spore plany na przyszłość.

Głośny atak hakerski na posiadaną przez Amazon platformę Twitch ujawnił, że firma szykuje swoją własną platformę ze sklepem z grami. W ujawnionych danych zauważono, że na ten moment określana jest ona mianem Vapour. Nie mamy pewności, czy to tylko kod, czy już ostateczna nazwa nadchodzącej platformy.

Użytkownik Twittera podpisujący się pseudonimem Sinoc ujawnił sporo informacji na temat Vapour. Zgodnie z wyciekłymi danymi, platforma ma posiadać większość funkcji, które znajdziemy na Twitchu. Co więcej, w plikach znaleziono także wskazówki mające świadczyć o wspieraniu takich gier jak PUBG czy Fortnite. Nie wiadomo jednak, czy wspomniane tytuły trafią na platformę Amazona.

W przecieku ujawniono także jedną grę nazwaną VapeWorld. Według Sinoc, jest to coś na kształt popularnego VR Chat. Tytuł ma powstawać na silniku Unity, ale nie mamy pewności, że odpowiada za niego sam Amazon.

Na dobrą sprawę nie mamy też stuprocentowej pewności, że Vapour kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Prace nad platformą mogą trwać, ale równie dobrze mogły zostać porzucone dawno temu. Musimy trochę poczekać, zanim okaże się, czy takowe rozwiązanie faktycznie trafi do graczy. Jeśli tak, Steam zyska kolejnego, sporego konkurenta.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie