Steam Deck może posłużyć za wielki kontroler do PC

Steam Deck - urządzenia w dłoniach ludzi
PC

Steam Deck może okazać się zaskakująco porządnym sprzętem. Valve postanowiło odpowiedzieć na palące pytania graczy odnośnie konsoli, jak i jej możliwości.

Steam Deck zadebiutuje już w grudniu bieżącego roku. Przenośna konsola może okazać się „steamowym, większym bliźniakiem” Nintendo Switcha. Aby rozwiać wątpliwości, firma postanowiła odpowiedzieć na 20 pytań, które najczęściej zadają gracze.

Mnóstwo nowych informacji o Steam Deck

Dzięki krótkiemu FAQ dowiedzieliśmy się sporo ciekawych informacji na temat świetnie zapowiadającego się sprzętu. Przede wszystkim wiemy już, że Steam Deck pozwala na przełączanie kont Steam. Dla każdego z nich osobno przechowywane będą zapisy gier czy ustawienia. Ponadto pojawi się opcja uruchamiania gier spoza Steam za pośrednictwem nakładki Proton.

Co szczególnie istotne – można bez problemu korzystać z urządzenia w trybie offline. Konsola może również służyć jako kontroler do PC, nie jest jednak sprzętem powstającym z myślą o zestawie VR, choć pojawi się opcja takiego połączenia. Touchscreen zaoferuje wsparcie dla 10 palców na raz, standardowo możemy oczekiwać haptycznych informacji zwrotnych, a ekran wspierany jest matrycą IPS.

Szczególnie ciekawą informacją wydaje się możliwość jednoczesnego zainstalowania różnych systemów operacyjnych. Dzięki temu w menu BIOS bez problemu wybierzemy, czy chcemy, aby sprzęt pełnił funkcję emulatora konkretnego sprzętu czy po prostu wolimy zagrać w najnowsze tytuły.

Po więcej informacji i odpowiedzi na palące pytania odsyłamy na specjalną stronę z FAQ.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie