Starfield “w złocie”. Grę pobierzemy zaraz, ale potrzebuje mnóstwo miejsca na dysku

Starfield bez modów usuwających zaimki. Nexus Mods banuje
Newsy PC Xbox Series

Bethesda poinformowała, że oficjalnie zakończyła prace nad Starfield. Jednocześnie gracze mogą już zaraz ruszać z preloadem gry, ale… muszą zwolnić sporo miejsca.

Starfield zostało ozłocone – grzmi w mediach społecznościowych Bethesda. Firma wyjaśniła, że gra zyskała już status “gold”, co oznacza, iż jej produkcja dobiegła końca. Jasne, w czasach powszechnych DLC-ów, aktualizacji i gier-usług nie jest to jakoś szczególnie imponujące. Mimo wszystko to niezwykle istotny krok milowy, którego osiągnięcie niemal gwarantuje, że premiera nastąpi bez żadnych opóźnień. Gra ma trafić na PC i Xbox Series X oraz S już 6 września 2023 roku. Od premiery dostępna będzie także w ofercie Xbox Game Pass.

Firma jednocześnie wyjaśniła, że już od dzisiaj możliwe będzie wstępne pobieranie plików z grą na konsole Xbox. Gracze, którzy zakupili pre-order, będą mogli przygotować się na premierę. Jeżeli zaś chodzi o wersję gry na Steam, trzeba poczekać do 30 sierpnia. To i tak wystarczająco wiele czasu, aby nie musieć przejmować się pobieraniem plików w dniu debiutu. Preload w tym przypadku jest jednak szalenie ważny.

Wszystko przez to, że gra zajmuje niebotycznie wiele miejsca na dysku. Na Xbox Series X Starfield wymaga aż 126,1 GB wolnej przestrzeni, a w przypadku PC mówimy o nawet 139,84 GB! Cholibka, to jeszcze więcej niż się spodziewaliśmy. Osoby mające problemy z internetem (lub wolny transfer) raczej się tym nie ucieszą.

W oczekiwaniu na premierę możecie też obejrzeć interesujący serial animowany osadzony w świecie, który poznamy w grze.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie