Starfield otrzymał własny animowany serial. To intrygujące historie bez bugów

Starfield masowo atakowane przez graczy. Coraz więcej złych recenzji
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Dla Bethesdy to ostatnie tygodnie, aby nakręcić jeszcze większy hype na Starfield. Krótkometrażowy serial daje radę i nastraja na premierę RPG-a.

Im bliżej do premiery Starfield, tym częściej Bethesda będzie informować o swojej grze – przypominam, że kosmiczna uczta nastąpi już 6 września. I trzeba przyznać, że tym razem pomysł na reklamę jest nader oryginalny i powinien przyjąć się znacznie lepiej niż kolejny trailer z rozgrywką. Twórcy przygotowali dla zainteresowanych 3-odcinkowy serial animowany o nazwie Zasiedlone Układy. Niniejsza produkcja dosłownie zabiera nas do świata gry. Każdy odcinek to osobna historia, postacie, ukazane na tle miast, które już niedługo będziemy samodzielnie eksplorować.

Kolejność oglądania nie jest istotna, bo krótkie epizody nie są ze sobą powiązane. Pierwszy z nich Supra Et Ultra skupia się na Kencie, zwykłym szarym człowieku, który postawił sobie za cel pilotowanie statków kosmicznych w organizacji UC Vanguard. W końcu udaje mu się zrealizować marzenie i dzięki pracy na elitarnym stanowisku jest w stanie zapewnić sobie lepszy byt w Nowej Atlantydzie. Po czasie jednak zaczyna dostrzegać, że bardziej ceni przygodę od luksusu i porzuca wszystko, aby szukać nowych misji w kosmosie.

Gdzie powstaje nadzieja to z kolei opowieść o Vannie, mieszkającej w Akila City. Dziewczyna zamierza naprawić swój statek, lecz problemem okazuje się brak potrzebnych ku temu części. Nogi prowadzą ją poza strefę miasta i tam jest świadkiem napadu bandyty, który miał zamiar zlikwidować staruszka. Vanna wtrącą się w sytuację, ratuje poczciwego starca z opresji i w ramach podziękowania otrzymuje niezbędne elementy do swojego statku. Opowieść niczym z życia wzięta i z ważnym przesłaniem – najpewniej w Starfield będziemy stać w obliczu podobnych dylematów.

Nieco bardziej “dramatyczny” wydźwięk ma odcinek Ręka, która karmi. Poznajemy w nim Adę i Harpera z miasta Neon. Ich wyuczonym zawodem jest okradanie ludzi i kultywowanie bandyckiego życia. Tak było do czasu, aż natrafili na pracownika z Ryujin Industries, kurczowo tulącego w ramionach tajemniczą teczkę. Ada nie bacząc na ryzyko postanawia pomóc przestraszonemu mężczyźnie i tym samym zrywa pakt ze swoim wspólnikiem. Wchodzi na nową ścieżkę życia, która rozpoczyna się od podpisania kontraktu z korporacją zajmującą się obrotem towarów.

Czy bohaterowie z serialu pojawią się również w grze? W tym momencie Bethesda nie zadeklarowała żadnego crossoveru, ale kto wie, może w trakcie odwiedzania 1000 planet przed oczami stanie nam NPC o podobnym imieniu lub wyglądzie.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie