Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Star Wars: Squadrons zapowiedziane. Zwiastun, premiera, szczegóły

Electronic Arts przedstawia Star Wars: Squadrons, nową grę w uniwersum Gwiezdnych Wojen skupiającą się na pojedynkach statków kosmicznych.

Star Wars: Squadrons to wieloosobowe starcia 5 na 5 graczy, monumentalne bitwy floty oraz oryginalna historia rozgrywająca się w ostatnich dniach Galaktycznego Imperium i powstania Nowej Republiki, po wydarzeniach z Powrotu Jedi – czytamy w komunikacie od EA.

Data premiery gry została zaplanowana na 2 października 2020 roku. Tytuł trafi na PlayStation 4, Xbox One, a także PC za pośrednictwem sklepów Origin , Steam i Epic Games Store.

Ponadto Star Wars: Squadrons w wersji na PlayStation 4 oraz PC będzie obsługiwała urządzenia wirtulanej rzeczywistości wraz z funkcją cross-play.

Dzisiaj otrzymaliśmy pierwszy zwiastun, ale Elektronicy zdradzają, że więcej pokażą już wkrótce, podczas EA Play Live zaplanowanym na 19 czerwca o godzinie 1:00.

W Star Wars: Squadrons gracze będą mogli zostać pilotami, przejmując dowodzenie nad kultowymi statkami kosmicznymi zarówno z floty Nowej Republiki, jak i Imperium. Zanim wystartują, by wziąć udział w bitwach w całej galaktyce, usiądą ze swoją eskadrą w pokoju odpraw i zaplanują szczegóły potyczki. Zaangażują się w strategiczne, wieloosobowe walki w przestrzeni kosmicznej 5 na 5 graczy, by doszczętnie zniszczyć flagowe okręty przeciwnika w Bitwach Flot. Poczują przypływ adrenaliny, współpracując ze swoją eskadrą, aby pokonać jak najwięcej przeciwników w kosmicznych potyczkach. Piloci zatriumfują jako drużyna, dostosowując skład swoich eskadr do stylu gry, niszcząc przeciwników i realizując cele zarówno w znanych, jak i nigdy wcześniej nie widzianych miejscach, w tym nad gazowym gigantem Yavin Prime i rozbitym księżycem Galitan.

Star Wars: Squadrons oferuje bogatą personalizację i opcje dostosowywania rozgrywki z nagrodami i bonusami, możliwymi do zdobycia wyłącznie podczas gry. Podczas kolejnych awansów gracze będą zdobywać elementy takie jak broń, kadłuby, silniki i tarcze, aby dostosowywać wydajność swoich statków kosmicznych; a także elementy wizualne, aby zmieniać kokpit, wygląd zewnętrzny statku czy też wygląd pilota. Ponadto, gracze będą mogli tworzyć drużyny z przyjaciółmi i grać przeciwko innym szwadronom, niezależnie od platformy, dzięki funkcji cross-play obsługiwanej przez Xbox One, PlayStation 4, PC i VR.

Star Wars: Squadrons zawiera również historię dla jednego gracza, która powoła do życia wydarzenia po Bitwie o Endor, gdy Sojusz Rebeliantów z powodzeniem zniszczył drugą Gwiazdę Śmierci. Dzięki tej historii gracze dowiedzą się, co to znaczy być pilotem podczas naprzemiennej walki z perspektywy dwóch różnych postaci, z których jedna służy w heroicznym Vanguard Squadron Nowej Republiki, a druga walczy dla przerażającego Titan Squadron w Galaktycznym Imperium. Historia ta zawiera zróżnicowaną obsadę nowych, oryginalnych postaci, a także kilka znajomych twarzy z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Źródło: EA, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się