Star Wars Outlaws zaprezentowane od kuchni. Nowe materiały o lokacjach i postaciach

Star Wars Outlaws tylko dla dorosłych | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ubisoft szykuje nas na wielką premierę w 2024. Star Wars Outlaws to piękny świat, ciekawe pomysły i postacie, które przybliża nam materiał zza kulis.

Uniwersum Gwiezdnych Wojen zasługuje na gry ambitne, dojrzałe i tryskające klimatem kosmicznej przygody. Teoretycznie od czasu do czasu twórcy serwują nam wielkobudżetowe produkcje, ale tak naprawdę o międzygalaktycznych hitach z ogromnym światem do zwiedzania nadal możemy tylko śnić. Natomiast dzięki Ubisoftowi te marzenia są coraz bardziej przejrzyste i niemal namacalne. Ich Star Wars Outlaws to pierwsza tego typu gra na licencji Star Wars, tak wielka i filmowa, że można by ją pomylić z Uncharted.

Gra akcji TPP jest jakby stworzona z myślą o fanach. Pojawią się znane planety o rozmiarze całych gier Assassin’s Creed, kultowe postacie, charakterystyczna architektura i fabuła zakorzeniona z wydarzeniami z filmowej sagi. Poczujemy się jak w domu, ale w takim, gdzie główną lokatorką jest całkiem nowa bohaterka Kay Vess, i jej historia zaprowadzi nas zarówno na stare kąty (np. Tatooine) jak i w lokacje dotychczas nieznane. Jedną z takich miejscówek będzie Toshara – nie w pełni zaludniona; łączy styl dzikich terenów pustynnych, równin porośniętych zielonymi roślinami i z charakterystycznymi dla tego środowiska zwierzętami. A gdzieś w samym centrum planety stoi miasto Mirogana, skąd otrzymamy misje od przedstawicieli różnych kręgów społecznych.

Nieco więcej o procesie powstawania Star Wars Outlaws i szczegółach dotyczących realiów świata dowiadujemy się z niedawno opublikowanego materiału zza kulis. Twórcy w wideo opowiadają o swoich pomysłach związanych z kreacją scenerii, postaci, wizji ukazania świata przestępców. Przy okazji trwającego Comic-Con w San Diego zdradzili też ciut więcej o Jabbie the Hutt, który podobnie jak Han Solo odegra ważną rolę. W przypadku oślizgłej kreatury, szef organizacji przestępczej będzie mógł zlecić nam misje do wykonania. Aczkolwiek nie musimy być wobec niego lojalni i w pewnym momencie pojawi się sposobność do niepolubownego zerwania kontaktów. I decyzje jak ta, mają mieć wpływ na dalszy przebieg zabawy.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie