Toksyczni gracze bojkotują Star Wars Outlaws ze względu na kobiecą bohaterkę

Star Wars Outlaws nie będzie
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ach, ta wrażliwa męska duma. Niektórzy postanowili zbojkotować Star Wars Outlaws ze względu na płeć głównej bohaterki. A niby mamy 2023 rok…

W ciągu ostatnich paru dni byliśmy świadkami wielu udanych (lub też nie) pokazów i zapowiedzi nowych gier. Z tego wszystkiego zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się choćby Star Wars Outlaws od Ubisoftu. To w zasadzie pierwsza gra z tego uniwersum, która może skojarzyć się z GTA. Dostaniemy wielki, otwarty świat, możliwość swobodnego zwiedzania go, a sama rozgrywka skupia się na odkrywaniu fabuły, walce (także w kosmosie!) i skradaniu się. Brzmi genialnie, no bo ileż można było czekać?!

Star Wars Outlaws “złe”, bo “z kobietą”

Tyle że niektórzy wciąż czekają. Może i nowa gra Star Wars ma w teorii wszystko to, co może zadowolić fanów marki, nie ma jednego elementu – męskiego protagonisty. Dokładnie tak, nawet w 2023 roku pojawia się otwarta krytyka decyzji deweloperów o umieszczeniu w centrum rozgrywki kobiety. Zapewne to ta “męska duma” albo coś może jeszcze innego? Sam nie wiem, ale krytyka wydaje się kuriozalna. Wiecie, w GTA V było trzech męskich bohaterów, większość gier open world ma jednak mężczyznę jako bohatera, a jakoś nikt nie hejtować Horizon ze względu na płeć Aloy. Fani SW i tak mogą liczyć na wciąż świeże Star Wars Jedi: Ocalały z Calem Kestisem w głównej roli.

Tyle że to i tak nie wszystkim wystarcza. W internecie zaczęło pojawiać się sporo negatywnych głosów graczy, którym nie podoba się to, że grać będziemy kobietą. W tym uniwersum jest wiele kultowych postaci kobiet (Padme, Leia, Ahsoka), a Kay Vess ma szansę do nich dołączyć. To w końcu szmuglerka w stylu Hana Solo i to grana przez utalentowaną Humberly González. No ale nie – bo to “ona”, a nie “on”.

“Zakładam więc, że możemy grać tylko nią i nie możemy wybrać własnej postaci, fajnie” – grzmi jeden z graczy. “Brak mieczy świetlnych i męskiego bohatera? Nie, dzięki” – żali się inny. Podobnych opinii w internecie jest więcej, co tylko pokazuje, że w grach powinno pojawiać się więcej kobiecych głównych postaci. Wiecie, dawno nie było nowego Tomb Raidera, więc może niektórzy się już od tego odzwyczaili?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie