Star Wars Outlaws może być najlepszym, co Ubi zrobiło od lat. Pierwsze informacje o rozgrywce

Star Wars Outlaws w pierwszych szczegółach. Ubi może mieć hiciora
Newsy PC PS5 Xbox Series

Star Wars Outlaws z miejsca stało się jedną z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier w najbliższym czasie. Teraz nie mogę doczekać się jeszcze bardziej.

Wczoraj w końcu dowiedzieliśmy się, nad czym od lat pracuje Massive Entertainment i nie mogliśmy chyba być bardziej pozytywnie zaskoczeni. Star Wars Outlaws wygląda genialnie, a fani tego uniwersum od zawsze potrzebowali pełnoprawnej gry z otwartym światem. W końcu nie wcielimy się też w Jedi ani Sitha, a w “łajdaczkę” w stylu Hana Solo. Teraz poznaliśmy pierwsze konkrety o fabule i samej rozgrywce (za Wccftech).

Star Wars Outlaws najlepszą grą Ubisoftu ostatnich lat?

Okazuje się, że fabułę osadzono pomiędzy “Imperium Kontratakuje” a “Powrót Jedi”, czyli akurat w momencie największego nacisku Imperium na planety i ich mieszkańców. Z drugiej jednak strony to także rozkwit karteli, w stylu choćby Huttów czy Pykesów. W Outlaws spotkamy kolejną, zupełnie nową frakcję złodziei i bandytów. Tak się jednak zdarzyło, że główna bohaterka gry, Kay Vess (grana przez znaną m.in. z Far Cry 6 Humberly González) wisi im sporą sumę kredytów. Dlatego też postanawia dokonać największego napadu w historii, a my w tym jej pomożemy. Możemy spodziewać się rozgrywki wyłącznie singleplayer, choć zawsze znajdziemy oparcie w naszym przeuroczym pupilu – Nixie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również zwerbować do drużyny nowe postacie poboczne spotkane na naszej drodze.

Sama rozgrywka przypomina w dużym stopniu “Star Wars GTA” (pojawi się nawet system “policji”!). Będziemy poznawać fabułę, a także wykonywać dodatkowe zlecenia i przekonywać do siebie kolejne gangi. Przede wszystkim zajmiemy się strzelaniem, ale pojawi się możliwość skradania. Można również liczyć na pojazdy, z których ścigacz wydaje się jednym z tych najbardziej nieodzownych. To on pomoże nam w eksploracji rozległych terenów między miastami. Oczywiście znajdziemy tu także sekcje kosmiczne, w których staniemy do walki z innymi statkami.

Twórcy stawiają duży nacisk na atrakcyjne przedstawienie planet na Zewnętrznych Rubieżach. Mamy liczyć na wielkie połacie terenu, a także sporo sekretów oraz wielkie miasta z kantynami, szemranymi dzielnicami i mnóstwem zleceń do wykonania. Star Wars Outlaws powstaje na silniku Snowdrop i w 2024 roku trafi na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie