Star Wars Outlaws tylko dla dorosłych. Gra coraz bliżej wydania

Star Wars Outlaws tylko dla dorosłych | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Koreańska agencja zajmująca się ocenami wiekowymi gier nadała Star Wars Outlaws rating od 19 lat. To bodaj pierwszy taki przypadek w grach z tego uniwersum.

Wygląda na to, że przynajmniej w Korei (ale ich ocena może być znakiem sugerującym także ratingi z innych krajów) nowa gra open-world ze świata Gwiezdnych Wojen jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla dorosłych odbiorców.

Star Wars Outlaws bliżej wydania, bo jest już ocena wiekowa!

Tegoroczny hicior Ubisoftu ma szanse tchnąć nowe, oczekiwane życie w świat gier Star Wars. Outlaws to takie trochę GTA, ale osadzone w uwielbianym uniwersum. Pierwsze materiały i zapewnienia twórców obiecują naprawdę godną rozrywkę. Teraz dowiedzieliśmy się, że tytuł może być przeznaczony wyłącznie dla tych, którzy są już dorośli.

Ocena wiekowa nadana w Korei to bowiem kategoria “19+”, jak widać na stronie agencji. 21 marca bieżącego roku pojawiła się nowa ocena, która zapowiada, że mówimy o tytule dla dojrzałych. Czemu? Wygląda na to, że jest to przede wszystkim sprawka gry hazardowej Sabbac, którą mogliśmy ujrzeć na pierwszym zwiastunie. Korea Południowa dość twardo podchodzi do reprezentacji hazardu w grach wideo, stąd też taka ocena.

W grze znajdziemy “realistyczną symulację zachowań spekulacyjnych” oraz “mini-grę z zawartością zakładów i dywidend w grze”. Nie wiemy, czy inne kraje równie restrykcyjnie podejdą do oceniania produkcji, ale jest szansa, że choćby PEGI nada jej ocenę “16+”. I tak jest to ciekawe, bowiem nawet w Korei jest to najpewniej pierwsza gra z tego uniwersum, która została oceniona tak wysoko. Star Wars Jedi ma kategorię “12+”, a seria Battlefront “15+”. Tam jednak nie ma mowy o hazardzie.

Ocena wiekowa w Korei to również niemal potwierdzenie tego, że gra wyjdzie szybciej niż później. Robi się to bowiem na sam koniec cyklu produkcyjnego, gdy tytuł ma już pełną zawartość, która nie powinna się zmieniać do debiutu. Na razie jednak nie znamy potencjalnej daty premiery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie