Kultowy FPS ze Star Wars otrzyma remaster. Premiera w lutym!

Star Wars Dark Forces Remastered
Newsy PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Zapowiedziana w tym roku zremasterowana gra Star Wars: Dark Forces otrzymała oficjalną datę premiery. Kultowy FPS z popularnego uniwersum powróci już w lutym 2024 roku. Gracze powrócą do zabawy w zupełnie nowej rozdzielczości 4K i z poprawionym sterowaniem. Fanów z pewnością ucieszą liczne poprawki rodem z XXI wieku — wszak mowa o dość starym tytule.

Star Wars: Dark Forces Remaster już w lutym

Fani gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen mogą być zadowoleni, bo już niedługo na rynek trafi remaster jednej z kultowych gier z franczyzy. Mowa oczywiście o Star Wars: Dark Forces, czyli grze FPS, której pierwotna premiera miała miejsce jeszcze w 1995 roku. Oryginał został wydany na komputery i nieco później na PlayStation 1. Teraz przyszedł czas na gruntowne odświeżenie gry i pojawienie się jej na nowych urządzeniach.

Remaster Dark Forces wyjdzie 28 lutego 2024 roku. Gra zadebiutuje ponownie prawie 3 dekady po pierwszym wydaniu. Nowa, poprawiona wersja skusi graczy m.in. grafiką w wysokiej rozdzielczość 4K, poprawionym sterowaniem i dostosowaniem gry pod współczesne kontrolery. To jednak nie wszystko. Zależnie od sprzętu, gra będzie w stanie być wyświetlana w aż 120 klatkach. Pojawi się też system osiągnięć. Tytuł będzie dostępny na PC, Nintendo Switch, Xbox Series X|S i PlayStation 5, a nawet na poprzednią generację, czyli PS4 i Xbox One.

Głównym bohaterem gry będzie najemnik Katarn, który w swoim CV ma służbę dla Imperium. Głównym celem fabuły będzie odkrycie tajemnicy stojącej za niezwykłym projektem Dark Trooper.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie