Czekasz na Star Wars Eclipse? Lepiej uzbrój się w sporo cierpliwości

Star Wars Eclipse może namieszać w uniwersum Gwiezdnych Wojen
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Niedawno ujrzeliśmy przepiękny zwiastun Star Wars Eclipse, czyli nowej gry twórców Detroit: Become Human, Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze. W sieci pojawiły się ciekawe doniesienia na temat gry.

Wiarygodny insider, Tom Henderson, podzielił się przeciekiem ze studia Quantic Dream. Poinformował, że historia gry jest tworzona przez paryski oddział studia, a w prace – co nie powinno dziwić – mocno zaangażował się sam David Cage. Deweloperzy mają jednak problem z zatrudnianiem nowych pracowników z uwagi na oskarżenia o toksyczne środowisko pracy.

Tom Henderson twierdzi również, że premiera jest bardzo odległa. Debiut Star Wars Eclipse ma rzekomo mieć miejsce co najmniej za 3-4 lata. Powodem tak długiego czasu produkcji ma być fakt, że gra rzekomo posiada otwarty świat. Silnik, na którym pracuje Quantic Dream, kompletnie nie jest przystosowany do takich tytułów.

Powyższe doniesienia nie są jednak niczym oficjalnym. Tom Henderson cieszy się bardzo dobrą reputacją, choć nie możemy mieć pewności, że uzyskane przez niego informacje są na pewno precyzyjne.

Niemniej wieści z przecieku mają sens. Zwróćcie uwagę, że Quantic Dream nie ujawniło nawet roku premiery Eclipse. Dodatkowo studio faktycznie tworzyło wcześniej tylko liniowe gry. Silnik QD raczej nie nada się do stworzenia bardziej otwartej rozgrywki bez dużych modyfikacji.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie