Star Wars – Dark Forces może doczekać się odświeżenia. Szef studia igra z fanami

Star Wars: Dark Forces doczekało się genialnego odświeżenia
Newsy PC

Nightdive Studios pomaga nam w ogrywaniu klasycznych FPS-ów w nowej otoczce. Studio ma w przygotowaniu kilka gier, ale jedną z nich może być remaster Star Wars – Dark Forces.

Star Wars – Dark Forces być może dla wielu miłośników marki Star Wars jest po dziś dzień jedną z najlepszych gier na licencji. W 1995 roku LucasArts powołało do życia kultową strzelankę, która pod wieloma względami rozpoczęła cały ten boom na gry SW. Może i była trochę zbyt podobna do Dooma, ale to świetna pozycja, żywa w sercach wielu graczy nawet aktualnie.

Nic dziwnego, że fani od lat proszą o remaster a najlepiej remake tytułu. Nightdive Studios to potencjalni twórcy, którzy mogliby pokusić się o stworzenie takiego odświeżenia. Na razie oczekujemy System Shock Remake, ale na horyzoncie majaczy coraz więcej pozycji. Przyznał to jakiś czas temu sam szef studia, Stephen Kick.

Deweloper jeszcze trzy lata temu „prosił” Disneya o pozwolenie na stworzenie nowej wersji Dark Forces. Jego tweet przeszedł może i bez echa, ale fani pozycji zaczęli mieć nadzieję. Niedawno spekulacje odżyły raz jeszcze. Wszystko przez ciekawą grafikę wrzuconą na Twittera przez internautkę. Post został udostępniony przez Kicka, który napisał wymowny komentarz: „Odświeżyliśmy cztery z nich… nadchodzą kolejne”. Wśród wymienionych pozycji da się znaleźć również Dark Forces.

I ja wiem doskonale, że to nic w zasadzie nie znaczy. Fani, jak to fani, nadzieję mają, ale powyższe wiadomości nie oznaczają od razu, że Nightdive po Quake’u czy Blood stworzy remaster kultowej strzelanki Star Wars. Pogrzebmy jednak jeszcze dalej, a znajdziemy inne ciekawe wzmianki o grze. Kick niedawno najwyraźniej przechodził ją, czym nie omieszkał się pochwalić na Twitterze (i grę najwyraźniej już ukończył).

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie