Star Wars: Battlefront – wersja PC bez split–screena

Electronic Arts podzieliło się na swojej stronie nowymi informacjami o wyczekiwanym przez wielu Star Wars: Battlefront.

Największym ciosem dla grających na PC będzie fakt, że tryb podzielonego ekranu dostępny będzie tylko na PS4 i XOne. Granie w kilka osób przy jednym komputerze odchodzi powoli do lamusa, co nie zmienia jednak faktu, że takie traktowanie może się komputerowej społeczności nie spodobać.

Twórcy powiedzieli też, że przechodzenie misji w trybie dla jednego gracza nie da nam w multiplayerze przewagi – nie otrzymamy za nie doświadczenia, a jedynie kredyty służące do odblokowywania przedmiotów.


Policzkiem dla fanów może też być informacja, że graczom nie dane będzie polatać kultowym Y–Wingiem widocznym w trailerach. Pojawi się on co prawda w grze, lecz jedynie jako pojazd wsparcia, który można przywołać do walki w niektórych trybach rozgrywki.

Na koniec słowo o trybie Walker AssaultEA tłumaczy, że aby zasiąść w nim za sterami jakiegoś pojazdu, trzeba najpierw odnaleźć na mapie specjalną znajdźkę i aktywować ją. Każdy gracz będzie miał do wykorzystania określoną ilość czasu spędzoną w pojeździe, by każdy mógł pojeździć „po równo”.

3 Shares
Share3
+1
Tweet