Star Wars Battlefront – ujawniono kolejne tryby rozgrywki

Znajdziecie wśród nich taki, który pozwoli stoczyć pojedynek jeden na jednego!

Twórcy Star Wars Battlefront odsłaniają kolejne karty. Tym razem poznaliśmy trzy nowe tryby rozgrywki. Nie przedłużając, lecimy z koksem.


Na początek tryb Bitwy. To klasyczne starcia rebeliantów z imperialnymi, w których można walczyć przeciwko zespołowi kierowanemu przez SI lub przeciw innemu graczowi. W tym drugim przypadku możliwa jest zarówno rozgrywka jeden na jednego (na jednym ekranie lub online), jak i jeden na jednego z towarzyszeniem zespołów kierowanych przez SI. Wybór należy do was, a celem jest gromadzenie punktów pozostawianych przez pokonanych wrogów w postaci żetonów. Aby wygrać mecz, należy zebrać 100 punktów – czytamy na stronie Star Wars Battlefront.

Odmianą tego trybu będą Bitwy bohaterów. Tutaj zabawa wygląda podobnie, tyle że gracze wcielają się w słynnych bohaterów lub złoczyńców. Jeśli ich zabijemy, otrzymamy więcej punktów.

Deweloper tłumaczy, że w Bitwy i Bitwy bohaterów można grać na wszystkich dostępnych w Star Wars Battlefront planetach, jednak na Sullust i Hoth starcia będą przeprowadzane na specjalnie przygotowanych mapach.

Kolejnym przedstawionym trybem jest Bohaterowie i złoczyńcyTo tryb z krótkimi, intensywnymi rundami, w których dynamiczne pojedynki toczą ze sobą słynne postacie z uniwersum Star Wars. Mecze podzielone są na rundy, w których trzech losowo wybranych graczy z każdego zespołu wciela się w bohaterów i złoczyńców. Innymi słowy: postacie takie jak Luke Skywalker walczą w nim z Darthem Vaderem i Bobą Fettem oraz innymi bohaterami i złoczyńcami, których wkrótce ujawnimy. Reszta zespołu wciela się w zwykłych żołnierzy rebelii lub Imperium – w sumie po każdej ze stron mamy sześciu graczy – tłumaczy producent. Gdy bohater lub złoczyńca zostanie pokonany, kontrolująca go osoba odradza się jako zwykły żołnierz.

Jeśli będziecie natomiast chcieli dobrze przygotować się do czekającego Was piekła na polu bitwy, warto odpalić tryb Misje SzkolenioweW grze dostępnych jest pięć różnych misji szkoleniowych oraz samouczek „Droidy sondy”. Wykonując je wszystkie, dowiecie się, jak korzystać z blasterów, gwiezdnych kart i jak niszczyć imperialny sprzęt bojowy. W misji szkoleniowej „Kanion żebraka” zestrzelicie myśliwce TIE, mknąc X-wingiem po niebie planety Tatooine. Z kolei w misji „Inwazja”, rozgrywającej się na lodowej planecie Hoth, nauczycie się kierować kolejnym słynnym pojazdem: śnieżnym śmigaczem – czytamy na oficjalnej stronie Star Wars Battlefront.

Deweloperzy zaznaczają, że Misje Szkoleniowe to coś więcej niż zwykły samouczek. Znajdziemy w nich tło fabularne i nic nie stanie na przeszkodzie, by wykonać je ze znajomym przez sieć lub w trybie kooperacji na podzielonym ekranie.

Na koniec przypominamy, że wszystkie tryby ogramy już 19 listopada, kiedy to Star Wars Battlefront zadebiutuje na PC, PS4 oraz Xboksie One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

10 Shares
Share10
+1
Tweet