Star Wars Battlefront – mniej znane szczegóły DLC Bespin

Najnowszy dodatek to nie tylko nowe lokacje, bohaterowie oraz bronie. 

Już wczoraj prezentowaliśmy premierowy zwiastun DLC Bespin do Star Wars Battlefront, który przedstawiał najważniejsze nowości. Kto chce je zobaczyć, odsyłamy do tego newsa, a poniżej przedstawiamy kilka innych szczegółów dodatku, które są równie ciekawe, lecz mniej eksponowane w branżowych mediach. Zanim do nich przejdziemy warto zaznaczyć, że dodatek Bespin jest od dzisiaj dostępny dla osób z przepustkami sezonowymi do Star Wars Battlefront. Reszta graczy będzie mogła się zaopatrzyć w DLC za dwa tygodnie, czyli od 5 lipca.


Bespin to kolejne gwiezdne karty:

  • Zakłócenie – lokalna fala zakłócająca działanie blasterów, wieżyczek i droidów wroga (póki działa, wrogowie nie mogą chłodzić blasterów),
  • Granat porażający – nieśmiercionośna alternatywa dla dostępnych w grze broni wybuchowych. Obezwładnia wrogów wyładowaniem elektrycznym o wysokim napięciu,
  • Lornetka zwiadowcy – umożliwiająca zaznaczanie wrogich jednostek i wskazywanie ich pozycji całemu zespołowi.

Dodatek wprowadza do Star Wars Battlefront również nowy tryb gry – Sabotaż. Jego zasady przedstawiono na oficjalnej stronie tytułu: Okupujące Miasto w Chmurach Imperium zainstalowało promienie ściągające, uniemożliwiające statkom Rebelii opuszczenie planety. Promienie są zasilane przez generatory wykorzystujące wydobywany na Bespin gaz tibanna. W pierwszej fazie rozgrywki rebelianci zjawiają się w miejscu, gdzie znajduje się kilka generatorów. Muszą przebić się przez imperialną obronę, zaminować generatory i dopilnować, by ładunki eksplodowały – a wszystko to przed upływem wyznaczonego czasu. Jeśli im się powiedzie, rozpocznie się druga faza rozgrywki, podczas której rebelianci muszą wycofać się do punktu ewakuacyjnego i bronić go do chwili, gdy okręty transportowe będą gotowe do opuszczenia planety.

DLC Bespin podnosi ponadto maksymalny poziom postaci do 70., wprowadza nowe zlecenia od Huttów, a wraz z nimi możliwość odblokowania nowych elementów do modyfikacji wyglądu żołnierza i nowych, wspomnianych powyżej gwiezdnych kart.

Dodatek pozwoli również odblokować nowy strój Skrzydlatego Strażnika z Miasta w Chmurach dla rebeliantów i szturmowca elitarnego dla Imperium. Wraz z dodatkiem Bespin wprowadzamy też poprawki balansu oraz ulepszony system partnerski, Imperatorowi dajemy dostęp do Gwardii Imperialnej, a księżniczce Lei do Alderaańskiej Gwardii Honorowej – zaznaczają deweloperzy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

5 Shares
Share5
+1
Tweet