Star Wars: Battlefront – jak zabić Dartha Vadera i zostać Skywalkerem?

Podczas rozgrywki w Star Wars: Battlefront gracze otrzymają szansę wcielenia się w bohaterów oraz złoczyńców. Electronic Arts zdradza nieco więcej na ich temat.

Na gameplay’u, który mogliśmy zobaczyć jeszcze w czerwcu z okazji targów E3, doszło do starcia dwóch kultowych postaci z uniwersum Star Wars. Filmik kończył się sceną, na której miecze świetlne skrzyżowali Darth Vader oraz Luke Skywalker.


Co wiemy o tych postaciach poza tym, że będziemy mogli nimi zagrać? Na oficjalnej stronie Star Wars: Battlefront pojawiło się kilka szczegółów, które warto przytoczyć. Zaczynamy od jasnej strony mocy.

Luke Skywalker

Postać Skywalkera została stworzona w oparciu o wizerunek bohatera, którego mogliśmy podziwiać na filmie Gwiezdne Wojny: Epizod VI: Powrót Jedi. Jest zatem ciemny strój, rękawiczka na prawej dłoni i wykonany własnoręcznie zielony miecz świetlny.

– Jego skok oparty jest na zwyczajnym skoku biomechanicznym, tyle że wzmacnia go Moc. W filmach też to widać, na przykład kiedy wyskakuje z komory do zamrażania karbonitowego lub podczas szkolenia na Dagobah – tłumaczy starszy producent Jamie Keen.

Luke będzie posiadał oczywiście specjalne zdolności. Jedną z nich jest silny atakiem mieczem świetlnym, umożliwiającym eliminację grup przeciwników. Inną, tym razem przydatną w walce na odległość, ma być Pchnięcie Mocy, które wyrzuci nieprzyjaciół w powietrze.

Co trzeba zrobić, by zostać takim bohaterem (lub złoczyńcą)? Będzie to możliwe wówczas, gdy na polu walki znajdziemy żeton danej postaci. Nie pozostaniemy jednak w obcej skórze bez końca, ponieważ wcielając się w bohatera/złoczyńcę, ciągle ubywa nam zdrowia, które można regenerować tylko w jeden sposób – zabijając wrogów.

– Chcieliśmy, aby przeciętny gracz mógł spędzić w roli bohatera lub złoczyńcy około dwóch minut – podkreśla Keen. – Ale jeśli będziecie wystarczająco dobrzy, ten czas da się wydłużyć nawet do pięciu minut. Teoretycznie jako Luke Skywalker możecie grać nawet przez cały mecz. To mało prawdopodobne, ale zachęcamy do próbowania – dodaje.

Darth Vader

Jak czytamy na stronie Star Wars: Battlefront, ten złoczyńca będzie niemal niepokonany, jeśli chodzi o walkę wręcz. Wykorzysta bowiem bardzo silny atak specjalny mieczem świetlnym oraz znaną z filmów zdolność Duszenia Mocą. Inną techniką będzie Rzut Mieczem, czyli nic innego, jak ciśnięcie broni w stronę nadciągających wrogów.

– Rzut Mieczem świetnie nadaje się do tzw. kontroli tłumu. Podczas produkcji sporo czasu poświęciliśmy dopasowaniu zasięgu tej techniki, aby był taki, jak należy – zaznacza Keen.

Vader nie będzie jednak nieśmiertelny. – Jeśli do walki ze złoczyńcą takim jak Vader staniesz w pojedynkę, będziesz bez szans. Dlatego najlepsza strategia to korzystanie z pomocy członków zespołu i przypuszczanie wspólnych ataków. Warto też wiedzieć, że bohaterowie i złoczyńcy walczący wręcz są szczególnie wrażliwi na ataki z tyłu. Wymierzania w nich frontalnych szarż lepiej unikać – tłumaczy Keen.

Jeśli uda nam się zabić, czy choćby poważnie zranić złoczyńcę/bohatera, czeka na nas pokaźna premia.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

9 Shares
Share9
+1
Tweet