Star Wars: Battlefront II – wiadomo, kiedy zobaczymy pierwszy trailer

Elektronicy szykują się do wielkiej prezentacji tytułu.

Electronic Arts potwierdza poprzez serwis Twitter, że Star Wars: Battlefront II zadebiutuje na rynku w 2017 roku. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, kiedy przyjdzie nam zobaczyć pierwszy trailer produkcji.

Oczekiwany zwiastun zostanie wyemitowany 15 kwietnia, o godzinie 20:30 czasu polskiego. Nie wiadomo jednak, czy będzie to jedynie zlepek scenek przerywnikowych, czy też może zobaczymy od razu fragmenty rozgrywki.

Ta druga opcja jest jak najbardziej możliwa, ponieważ Star Wars: Battlefront II znajduje się na zaawansowanym etapie rozwoju. W końcu grywalna wersja ma zostać udostępniona już na początku czerwca.

FIFA 18, nowe Need for Speed i Star Wars Battlefront – wiemy, kiedy EA zaprezentuje grywalne wersje tytułów!

Czym Electronic Arts zaskoczy w FIFA 18, jak zaprezentuje się nowa odsłona Need for Speed i czy nadzieje pokładane w kolejnym Star Wars Battlefront zostaną spełnione? Możliwe, że już w czerwcu poznamy choćby częściową odpowiedź na postawione pytania.

Elektronicy informują bowiem, że wspomniane gry nie tylko zostaną pokazane na imprezie EA Play, lecz również będzie można w nie zagrać! Wszystko w dniach 10-12 czerwca, czyli tuż przed startem targów E3.

Gracze, którzy dołączą do nas w Hollywood od 10 do 12 czerwca będą mogli zagrać w najnowsze produkcje Star Wars Battlefront i Need for Speed, a także w przedpremierowe wersje wielu przygotowywanych gier EA SPORTS: Madden NFL 18, FIFA 18 i NBA LIVE 18. A to bynajmniej nie wszystko… w najbliższym czasie będziemy mieć dla Was więcej – czytamy na stronie Electronic Arts.

Wygląda zatem na to, że nowy NfS oraz Star Wars Battlefront muszą być w zaawansowanym stadium produkcji, skoro już wkrótce będzie można zagrać w obie gry.

FIFA 18 i nowy Need for Speed. Więcej fabuły, lepszy multiplayer

Na początku lutego Elektronicy potwierdzili na spotkaniu z inwestorami, że w przyszłym roku fiskalnym firmy (zatem do końca marca 2018 roku) na rynku wyląduje kolejny duży Need for Speed, który ma się odróżniać od poprzedniej odsłony m.in. poważniejszym podejściem do trybu sieciowego. Multi ma być jeszcze bardziej rozbudowane!

Ponadto Electronic Arts zaznacz, że FIFA 18 będzie kontynuowała zapoczątkowany obecną odsłoną cyklu wątek fabularny. Dostaniemy zatem drugi sezon Droga do sławy, lecz szczegółów nie ujawniono. Zdradzono natomiast, że w fabularny tryb FIFA 17 zagrało już ponad 10 milionów osób, zatem producenci widzą w nim ogromny potencjał.

A jak Wam podoba się pomysł, by FIFA 18 skupiała się nie tylko na zwykłym kopaniu gały, a nowy NfS był jeszcze bardziej sieciowy?

Star Wars: Battlefront 2 – przybliżona data premiery i oczekiwana kampania fabularna

Kontynuacja Star Wars: Battlefront już powstaje, lecz póki co nie wiemy o niej zbyt wiele. Pewnych informacji dostarczyła jedna konferencja dla inwestorów zorganizowana przez Elektroników, podczas której padło zapewnienie, że tytuł pojawi się na rynku w okresie świątecznym tego roku. Data premiery nie została konkretnie ustalona, lecz powinniśmy się szykować na listopad-grudzień.

Co ważniejsze, Star Wars: Battlefront 2 (choć używamy tego tytułu umownie, nazwa nie jest jeszcze znana) dostarczy nam coś, czego niestety zabrakło w pierwszej części – kampanię fabularną!

Na dodatek EA zdradziło, że akcja gry będzie się toczyła w różnych okresach, zatem niewykluczone, iż dostaniemy kampanię podzieloną na rozdziały podobnie jak w Battlefield 1. Możliwe, że kolejne epizody fabuły będą się rozgrywać w innym czasie oraz z udziałem innego bohatera. Co byście powiedzieli na takie rozwiązanie?

Ponadto Electronic Arts obiecuje jeszcze większy rozmach, więcej map oraz bohaterów. Czekamy!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.