Electronic Arts o miejmy nadzieję darmowej nowości, którą zobaczymy w nadchodzącym Star Wars

Electronic Arts o miejmy nadzieję darmowej nowości, którą zobaczymy w nadchodzącym Star Wars
Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Elektronicy przedstawili na oficjalnej stronie Star Wars Battlefront II szczegóły odnośnie systemu rozwoju bohatera w grze, który został wzbogacony o specjalne karty. Odnajdziemy je w skrzyniach, lecz nie wiadomo jeszcze, czy przyjdzie nam za nie płacić również prawdziwą gotówką. Póki co, EA wspomina jedynie o tym, że zdobędziemy je podczas rozgrywki, np. za osiągnięty poziom.

System ze skrzyniami został zaimplementowany w zamkniętej alfie Star Wars Battlefront II, lecz wciąż trwają prace nad jego optymalizacją i poprawą mechaniki. Poniżej przypominamy też filmik, który przedstawia skrzyneczki oraz karty w akcji.

EA tłumaczy, że dzięki zastosowaniu gwiezdnych kart zyskamy możliwość modyfikacji ulubionych żołnierzy i bohaterów według własnych preferencji, tworząc coraz potężniejsze i wszechstronne kombinacje. Gwiezdne karty bohaterów i żołnierzy są przypisywane do miejsc na zdolności, przez co umożliwiają bardzo dużą liczbę opcji konfiguracji.

Weźmy na przykład atak obrotowy Dartha Maula. Ten potężny ruch może być modyfikowany przez określone gwiezdne karty po to, aby działał szybciej lub obejmował swoim zasięgiem większy obszar. Grający Bobą Fettem mogą użyć gwiezdnej karty, która poszerza jego zdolność „Na łowy” o wykrywanie przeciwników nie tylko na ekranie własnego skanera, ale przekazując ich położenie pobliskim sojusznikom – czytamy na stronie Star Wars Battlefront II.

Elektronicy dodają, że klasy również mogą być wyposażone w gwiezdne karty. Odmienne kombinacje przełożą się na zupełnie niepodobne do siebie doświadczenia z rozgrywki. Przykładowo specjalista w jednej konfiguracji może być mistrzem pułapek, zaś w innej skupiać się na byciu działającym z ukrycia snajperem.

Wspomniano też, że gracze zyskają również dowolność doboru kart już w trakcie rozgrywki, dzięki czemu będą w stanie dostosować wyposażenie do sytuacji na polu walki. Gwiezdne karty nie są ograniczone wyłącznie do żołnierzy i bohaterów. Statki bohaterów oraz gwiezdne myśliwce będą również dysponować własnymi taliami gwiezdnych kart.

EA podkreśla, że gwiezdne karty otrzymamy wykonując wyzwania oraz zadania, jak też za pośrednictwem skrzyń, stanowiących nagrodę za osiągnięty w Star Wars Battlefront II postęp. Karty dostępne są w różnych stopniach rzadkości. Każdy kolejny stopień koresponduje z odpowiednio wyższym poziomem mocy. W trakcie gry zdobędziesz nowe karty umożliwiające nowe opcje konfiguracji twoich ulubionych klas i postaci.

Star Wars Battlefront II zadebiutuje 17 listopada na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Źródło: Electronic Arts, opracowanie własne

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie