Oto kolejna nowość z nadchodzącego Star Wars

Jak oceniacie wprowadzenie takich postaci do gry?

EA przedstawia kolejny nowy aspekt Star Wars Battlefront II – postacie specjalne.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Elektroników, tacy żołnierze dysponują wyjątkowymi właściwościami i wpływają na przebieg rozgrywki. Postaci specjalne są w stanie przerwać impas w kluczowych punktach, przemieścić się na tyły wroga i przypuścić atak z zaskoczenia czy skierować na nieprzyjaciół strumień ognia, który wykurzy ich z kryjówki. Wraz z pojazdami stanowią część nowej mechaniki wsparcia, która stopniowo wzmaga dramaturgię każdego starcia.

Korzystając z punktów bitewnych w trakcie walk, gracze zyskują możliwość odradzania się jako jedna z wielu wyjątkowych postaci specjalnych, które znamy ze świata Star Wars. Jako postać specjalna gracze nie zyskają dostępu do siły bojowej Hana Solo czy Dartha Maula, staną się jednak wymagającym przeciwnikiem dla pojedynczego żołnierza wroga, zdobywając na bieżąco punkty bitewne za asysty i zabójstwa, a przez to odblokowując dostęp do pojazdów i bohaterów.

Każda postać specjalna korzysta z potężnego uzbrojenia i zdolności. Niektórzy, jak żołnierze skokowi klonów, mogą wzbić się w powietrze nad głowami nieprzyjaciół i zaatakować ich od tyłu. Inni, jak szturmowcy śmierci, dysponują śmiercionośną i budzącą grozę technologią imploderów dźwiękowych.

Postaci specjalne są przypisane do map, które uzasadniają tematycznie ich obecność. Gracze będą zmagać się ze szturmowcami ogniowymi Najwyższego Porządku na terenie bazy Starkiller, ale próżno będzie ich szukać na Theed.

Kolejne szczegóły na temat postaci specjalnych poznamy w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Electronic Arts

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.