Star Wars: Battlefront II – o braku season pass, kampanii fabularnej, multi i specjalnej edycji elitarnej

Na dokładkę oficjalne screeny z gry.

Mogliśmy już zobaczyć pierwszy trailer Star Wars: Battlefront II oraz dowiedzieliśmy się, kiedy nastąpi data premiera tytułu. Jeśli czekacie na więcej szczegółów dotyczących produkcji, zapraszamy do czytania!

Na początek małe zaskoczenie – Star Wars: Battlefront II najpewniej nie będzie posiadało przepustki sezonowej i jak zaznacza dyrektor kreatywny Bernd Diemer w rozmowie z serwisem Mashable, deweloperzy postarają się w inny sposób sprawić, by gracze pozostali z ich nowym tytułem na dłużej. Póki co, konkretów nie ujawniono, lecz brak season pass nie oznacza, że Star Wars: Battlefront II w ogóle nie otrzyma dodatków.

Star Wars: Battlefront II – dwa wydania

Na razie możemy składać zamówienia przedpremierowe na standardową wersję gry oraz Edycję Elitarną. Ta pierwsza kosztuje w sklepie Origin 239,90 zł, na drugą trzeba wyłożyć 299,90 zł.

Zamawiając jakąkolwiek wersję przedpremierowo otrzymamy pakiet Star Wars Battlefront II: Ostatni Jedi – Bohaterowie z dostępnym na wyłączność wyglądem Rey i Kylo Rena inspirowanym nadchodzącym filmem Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi oraz modyfikatorami zdolności:

– Dostępny na wyłączność wygląd Rey i Kylo Rena z filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi.
– 1 modyfikator zdolności zmieniający Sokoła Millennium w jego wersję z filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi.
– 2 modyfikatory zdolności dla Rey pozwalające kontrolować umysły wrogów.
– 2 modyfikatory dla Kylo Rena pozwalające paraliżować i przyciągać oponentów z użyciem Mocy.
– 1 modyfikator zdolności dla nowego statku Najwyższego Porządku.

Składając pre-ordera na Edycję Elitarną otrzymamy dodatkowo wcześniejszy dostęp do Star Wars: Battlefront II, czyli zagramy już 14 listopada.

Star Wars Battlefront II: Specjalna Edycja Elitarna zmienia ponadto piechurów w siłę, z którą należy się liczyć. Każda klasa (oficer, specjalista, ciężki i zaczepny) zostaje ulepszona – dysponuje większą siłą ognia, zabójczymi modyfikacjami broni i zdolnościami na poziomie epickim:

Pakiet ulepszeń elitarnego oficera:
Blurrg-1120 + ulepszona modyfikacja chwytu.
Epicka zdolność „Dowodzenie w boju”.

Pakiet ulepszeń elitarnego żołnierza ciężkiego:
FWMB-10 „Megablaster” + modyfikacja chłodząca lufę.
Epicki modyfikator zdolności „Pole osobiste”.

Pakiet ulepszeń elitarnego żołnierza zaczepnego:
CR-2 + modyfikacja spustu.
Epicka zdolność „Granaty”.

Pakiet ulepszeń elitarnego specjalisty:
A280-CFE + modyfikacja lunety.
Epicka zdolność „Mina laserowa”.

Warto również wspomnieć, że jeśli jesteś abonentem Origin Access lub EA Access, otrzymasz dostęp do gry już 9 listopada.

Star Wars: Battlefront II – kampania fabularna

Jedną z najbardziej oczekiwanych nowości w grze będzie tryb fabularny. Tak opisuje nadchodzące atrakcje Electronic Arts:

Star Wars Battlefront II przedstawia nową historię Star Wars dla jednego gracza. Wcielasz się w komandor Iden Versio, dowódcę Oddziału Inferno, elitarnych sił specjalnych Imperium Galaktycznego. Po ujrzeniu zniszczenia drugiej Gwiazdy Śmierci oddział Iden udaje się na niezwykłą odyseję pełną zemsty, zdrady i odkupienia, która obejmuje 30 lat między wydarzeniami z filmów Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi i Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Na swojej drodze Iden oraz jej kompanii napotkają wiele najsławniejszych postaci z uniwersum Star Wars . Pokierujesz poczynaniami wielu spośród ulubionych bohaterów w trakcie przygód na zróżnicowanych planetach, w tym na zupełnie nowych, budzących podziw światach.

Star Wars: Battlefront II – multiplayer

W trybie wieloosobowym przeniesiesz się na szczegółowe, nieustannie zmieniające się pola bitew z trzech najważniejszych okresów Star Wars – prequeli, trylogii klasycznej i nowej trylogii. Modyfikuj i ulepszaj swoich bohaterów, myśliwce gwiezdne i żołnierzy, wyposażając ich w unikalne zdolności bojowe. Dosiadaj tauntaunów i przejmuj kontrolę nad czołgami oraz skuterami repulsorowymi. Atakuj wielkie jak miasta niszczyciele gwiezdne i posługując się Mocą stawiaj czoła słynnym postaciom takim jak Kylo Ren, Darth Maul czy Han Solo. Weź udział w rozgrywce inspirowanej 40-letnią, nieprzemijającą magią filmowej serii Star Wars.

Star Wars: Battlefront II – najważniejsze cechy gry

Nowy bohater, nieznana opowieść. Wciel się w żołnierza elitarnej formacji specjalnej – równie groźnego na ziemi, co w przestrzeni kosmicznej – i weź udział w porywającej nowej kampanii Star Wars obejmującej ponad 30 lat i będącej pomostem między filmami Gwiezdne wojny: Powrót Jedi i Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Niezrównane pola bitew Star Wars. Tylko tu maksymalnie 40 graczy może wcielać się w słynnych bohaterów, wiernie odwzorowanych żołnierzy z różnych okresów sagi i zasiadać za sterami całego mnóstwa pojazdów lądowych oraz latających, uczestnicząc w wojnie obejmującej swym zasięgiem całą galaktykę.

Walka w kosmosie na galaktyczną skalę. Na potrzeby Star Wars Battlefront II walkę w przestrzeni zaprojektowano zupełnie od nowa, wprowadzając różnorodne opcje sterowania, bogaty wybór uzbrojenia i możliwość daleko idących modyfikacji. Dołącz do swojej eskadry i mknij przez pola asteroid oraz imperialne doki. Niszcz ogromne okręty wojenne i bierz udział w pojedynkach o najwyższą stawkę, pilotując legendarne myśliwce gwiezdne w bitwach z udziałem maksymalnie 24 graczy i 40 statków kierowanych przez SI.

Trenuj offline. Praktyka czyni mistrza. Grając offline w pojedynkę, zdobywaj nagrody, dostosowuj żołnierzy i bohaterów, a zdobyte ulepszenia zabieraj ze sobą do sieciowego trybu wieloosobowego.

Stwórz własnego bohatera. Tym razem zamiast wcielać się w bohatera już istniejącego, możesz stworzyć swoją własną postać. Rozwijaj ją, ulepszając zdolności unikalne dla danego bohatera, klasy żołnierza lub myśliwca gwiezdnego. Korzystając z tych zdolności modyfikuj moce swojej postaci, aby aktywnie pomagały ci w walce, podnosiły statystyki lub dawały przewagę taktyczną, pozwalając przeciwstawić się każdemu wrogowi.

Źródło: Electronic Arts, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.