4 pytania, 4 odpowiedzi od EA na temat Star Wars: Battlefront II

Czego się spodziewać po kolejnej wielkiej przygodzie w ramach serii Battlefront?

Electronic Arts zamierza podzielić się ze światem obfitą porcją wieści na temat Star Wars: Battlefront II podczas czerwcowej imprezy EA Play. Jednak już teraz wydawca udziela odpowiedzi na cztery pytania, które rozwijają wcześniejsze informacje i odnoszą się do niektórych scen, które mogliśmy zobaczyć w pierwszym zwiastunie gry (przypominamy na końcu tej wiadomości).

Poniżej wrzucamy pytania wraz z odpowiedziami, które zostały opublikowane na oficjalnej stronie Star Wars: Battlefront II. Kontynuacja wydanej w 2015 roku taktycznej strzelaniny studia EA DICE ma być jeszcze większa, ciekawsza i przede wszystkim wyposażona w kampanię fabularną!

Gra pojawi w sprzedaży 17 listopada tego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Czy w trybie dla jednego gracza wcielę się w żołnierza Imperium?

Tak. Twoja przygoda w Star Wars Battlefront II rozpoczyna się pod znakiem klęski Imperium na Endor, a rozgrywające się po niej wydarzenia przyjdzie ci doświadczyć z perspektywy oddanej sprawie Imperium żołnierz, desperacko walczącej o uratowanie przegranej sprawy. Iden Versio oraz podległy jej oddział Inferno to elitarne siły specjalne imperialnej machiny wojennej. Misje Iden i jej towarzyszy broni zabiorą cię w wir bitew i starć oraz pełnych dramaturgii spotkań na wielu światach. Odyseja Iden rozciąga się na dwie ery epopei Star Wars, w trakcie której będziesz świadkiem upadku Imperium oraz zawiązania Najwyższego Porządku.

Ale to nie wszystko. W trakcie kampanii dla jednego gracza będziesz mieć również sposobność spotkać najwspanialszych bohaterów uniwersum Star Wars . Przejmiesz nad nimi kontrolę, gdy ich drogi zejdą się z oddziałem Inferno.

Ciągle słyszę, że Star Wars Battlefront II będzie większe. Jak bardzo?

Oprócz zupełnie nowej kampanii fabularnej, tryb wieloosobowy Star Wars Battlefront II będzie mieć do zaoferowania więcej w każdym niemal aspekcie. Więcej bohaterów, pojazdów, er filmowych, pól bitew, a także więcej opcji personalizacji i postępu – to pierwsze z brzegu rzeczy. Galaktyka Star Wars jest na tyle bogata i różnorodna, że pochłonie cię na naprawdę długie godziny.

Jakie wrażenia oferuje gra jako żołnierz w Star Wars Battlefront II?

Walka żołnierzy i szturmowców w Star Wars Battlefront II została urozmaicona o klasy oraz zupełnie nowy system awansu postaci. W trakcie postępu w ramach danej klasy będziesz zdobywać ulepszenia i odblokowywać nowe zdolności. Oprócz tego, zdobywając doświadczenie, zyskasz dostęp do nowych modyfikacji broni – specjalnych udoskonaleń, które pozwolą ci skalibrować arsenał według własnych upodobań. W trakcie EA PLAY poświęcimy temu elementowi rozgrywki więcej uwagi, ale już teraz możemy zapewnić, że jest on znacznie bardziej rozbudowany.

Wszystkie trzy ery? Jak to wygląda w praktyce?

Tryb wieloosobowy Star Wars Battlefront II zawiera planety, miejsca, bohaterów, pojazdy i wreszcie bronie z prequeli, oryginalnej trylogii oraz nowej ery Gwiezdnych Wojen. Żołnierze będą nosić umundurowanie i wyposażenie z poszczególnych okresów, a gracze ujrzą droidy bojowe na Theed czy szturmowców śnieżnych na Hoth. Na tych, którzy pragną zobaczyć pojedynki pomiędzy najsłynniejszymi postaciami z uniwersum Star Wars , czekają tryby umożliwiające udział w rozgrywce bohaterów z różnych okresów. Chcesz skrzyżować miecze jako Yoda i Kylo Ren? To możliwe!

Źródło: Electronic Arts, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.