Gwiezdne myśliwce w szczegółach, czyli coś dla fanów Star Wars

Takim sprzętem polatamy w Battlefront II.

Electronic Arts prezentuje szczegóły dotyczące żelastwa, które będziemy musieli poprowadzić do walki w Star Wars: Battlefront II:

Gwiezdne myśliwce są dostępne w trzech wariantach, każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi atrybutami. Stanowią one swoiste klasy; każda pełni inną funkcję na polu walki oraz cechuje się odmiennym modelem sterowania i parametrami lotu.

Star Wars: Battlefront II
Star Wars: Battlefront II

Myśliwce przechwytujące to szybkie, zwrotne i śmiercionośne jednostki. Są niezrównane w zwalczaniu innych statków i stanowią ulubiony wybór dla pilotów premiujących osiągi pilotowanych maszyn. Specjalizują się w przechwytywaniu i niszczeniu innych niewielkich jednostek. Jest jeden haczyk: myśliwce przechwytujące stanowią kruche konstrukcje, które wysoką prędkość maksymalną okupują skromnym pancerzem. Przykładowe myśliwce przechwytujące to A-wingi i przechwytujące TIE.

Star Wars: Battlefront II
Star Wars: Battlefront II

Myśliwce to myśliwce wielozadaniowe. Te wszechstronne konstrukcje cechuje silny pancerz, potężne uzbrojenie oraz szybkość i zwrotność umożliwiające stawienie czoła myśliwcom przechwytującym, ale też zadanie szkód większym jednostkom. Przykładowe myśliwce to X-wingi czy TIE/ln.

Star Wars: Battlefront II
Star Wars: Battlefront II

Bombowce to jednostki o największej sile uderzenia likwidujące cele za pomocą szerokiego arsenału torped i pocisków burzących oraz namierzające wrogie myśliwce na długim zasięgu dzięki pociskom kierowanym. Poświęcają zwrotność, prędkość i siłę ognia na krótkim dystansie, rekompensując je silnymi osłonami i niezwykle długim zasięgiem ostrzału. Przykładowe bombowce to Y-wingi i bombowce TIE.

Oprócz trzech klas gwiezdnych myśliwców Star Wars™ Battlefront II oddaje w ręce graczy statki bohaterów oraz statki specjalne wyposażone w wyjątkowe zdolności i broń. W miarę jak gracze wykonują cele i pokonują wrogie myśliwce, gromadzą punkty bitewne. Punkty bitewne można wykorzystać w trakcie odradzania się, aby przywołać na pole bitwy najbardziej rozpoznawalne i najpotężniejsze statki z uniwersum Gwiezdnych Wojen, takie jak X-wing Poego Damerona, Sokół Millenium Hana Solo, Scimitar Dartha Maula i wiele innych.

Za pomocą gwiezdnych kart gracze są w stanie zmodyfikować statki tak, aby dopasować je do indywidualnego stylu gry, wybierając zdolności chłodzące układy broni, naprawiające uszkodzenia czy wystrzeliwujące torpedy. Modyfikacjom podlegają zarówno regularne maszyny, jak i statki bohaterów.

Źródło: Electronic Arts

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: